Politsei.

FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Kaks meest tirisid reedel Harku vallas Vääna-Viti bussipeatuse lähedal lapse valgesse kaubikusse ning lasid ta vabadusse alles mitme tunni pärast, teatas üks Harku valla elanik. Juhtunu kohta on alustatud kriminaalmenetlust. 

«Täna kell 13.44 tuli laps Vääna-Viti peatuses maha ja kõrvalisel teel tõmmati ta autosse,» kirjutas üks Harku valla elanikest Facebookis.

Kirjelduse järgi rebisid kaks meest lapse Vana-Klooga maanteel valgesse kaubikusse ning lasid lapse välja kaubikust alles kella 18.30 paiku. «Autoga sõideti ei tea kus. Mis kaubikus toimus, nende üksikasjadeni me ei lange,» selgitas Harku valla elanik. On teada, et lapselt võeti ära koolikott ja telefon. 

Esialgsetel andmetel oli kaubikus kolm meest, kes olid kõrvalisel teel väidetavalt ka mõnda aega oodanud. «Ainult üks oli roolis ja kaks selles kinnises kuudis. Äkki keegi märkas midagi lisaks, kõik teave teretulnud,» seisab postituses. 

Harku valla elaniku sõnul on kogu info edastatud politseile. «Avaldused on tehtud, meie lapsega tegeles lastekaitsespetsialist ja meid nõustati, anti edasised suunised. Kas laps on terve? Noh, jah, ega füüsiliselt pole mitte midagi, kuid hingeliselt katki kindlasti,» lisas ta. 

Põhja prefektuuri lastekaitse grupi juhi Reimo Raiveti sõnul alustati reede õhtul kohe pärast politseile info laekumist esimeste menetlustoimingutega ning asuti koguma tõendeid. Lisaks on politsei suurendanud patrulltoimkondi piirkonnas, eesmärgiga tuvastada vastav sõiduk. 

«Tegemist on väga ärevaks tegeva teatega ning teeme endast kõik oleneva, et juhtunu asjaolud välja selgitada. Eile õhtul alustasime prokuratuuriga kriminaalmenetlust ning käib töö selle nimel, et selgitada välja, mis eile õhtul toimus.» 

Politsei palub kõigil, kes juhtunut pealt nägid, võtta ühendust lastekaitsegrupiga telefoninumbril 5301 9938.