Fotod: Eesti fitnessikaunitarid näitasid maailmameistrivõistlustel kõrget taset

Arida Muru
Arida Muru Foto: Instagram

Möödunud nädalavahetus toimusid Prantsusmaal finessi maailmameistrivõistlused. Eestit esindas 13 sportlast ning üheskoos võideti viis medalit.

Fitnessi kategoorias kuni 163 cm võttis Kristina Koroljak pronksmedali.

Fitnessi +163 cm kategoorias võttis Endla Vaher suurepärase etteastega oma esimese MM-medali, pronksi.

My first womans World Championships medal #fitness #ifbb #worldchampionship

A post shared by Endla Vaher (@endlavaher) on

Kõige konkurentsitihedamas bikiinifitnessi kategoorias kuni 158 cm ei õnnestunud Eesti sportlasel Regina Krukovskajal poolfinaali pääseda.

Bikiinifitnessi pikkuskategoorias kuni 160 cm sai kolmanda koha valitsev Euroopa juunioride absoluutne meister Arida Muru. Samas pikkuskategoorias saavutas Alice Heinmets 11. koha.

Bikiinifitnessi pikkuses kuni 162 cm pääses finaali Mariliis Mia Topp, kes lõpetas võistluse kuuendana.

Kategoorias kuni 166 cm tuli Helena Mang pronksmedalile.

Kuni 169 cm pikkuste naiste seas pääsesid finaalidesse koguni kaks eestlast: Reet Reimets ja Andra Vagur. Lõpptulemuseks jäi Reimetsale kuues ja Vaguril kolmas koht.

Bikiiniftnessi kuni 172 cm pääses poolfinaalidesse Jana Teder ja lõppkohaks jäi kümnes. +172 cm kategoorias võitles ennast kindlalt poolfinaalidesse Jane Tammearu, kuid jäi napilt finaalist välja ning lõpetas seitsmendana.

Esimesel maailmameistrivõistlustel wellness finessi kategoorias + 163 cm tuli Õnnela Raudsepp neljandale kohale.

#worldchampionships 2017#biarritz#IVplacewelnessfitness#

A post shared by Õnnela Raudsepp (@onnela.raudsepp) on

Bodyfitnessis kuni 168 cm klassis saavutas Tatiyana Pudovkina 12. koha.

Riikide arvestuses tuli Eesti 56 riigi seast ülikõrgele viiendale kohale, jäädes alla vaid fitnessi suurriikidele  Venemaale, Ukrainale, Slovakkiale ja Poolale.