PÄEVAINTERVJUU Glebova Tondiraba puudustest: tagasi astuda oleks liiga lihtne

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Postimehe otsestuudios esines seitsmekordne iluuisutamise Eesti meister Elena Glebova, kelle pädevus Tondiraba jäähalli juhina sattus löögi alla, kui linnaameti audit tuvastas puudujääke spordikompleksi töös. Glebova jätkab jäähalli juhina, sest ei usu, et tagasiastumine oleks lahendus.

«Tagasi astuda oleks liiga kerge,» teatas Glebova, «minu vastutus on vigade ja puudujääkide likvideerimine, mida me praegu ka teeme.»

«Muudetud on struktuuri, tööle on võetud valdkondade spetsialistid, sest auditi hinnangul oli valdkondadega tegelemine nõrk. Meil töötab tehniline juht, uue ametina lõime hooldusmeistri koha, kes tagab igapäevaselt hooldustööde järelevalve,» loetles Glebova.

Peamiselt seisnevad muudatused tema sõnul tehnilises ja struktuurilises muutuses.

«Tehnilisele juhile enam ületundide eest ei maksa, eelarves on kokkuhoid teenuste sisseostmise arvelt. Lisaks on meil jäämeister, kes jagab nii kitsa valdkonna spetsiifikat ja on käinud koolitusel.»

Glebova sõnul ei osatud enne jäähalli avamist ennustada, milliseid spetsialiste vaja läheb. Näiteks võeti tööle neli koristajat, meediajuht ja turvajuht, kuid hiljem selgus, et neid kõiki polegi vaja: «Saime aru, et nendest spetsialistidest pole nii palju kasu kui uutest.»

Savisaare ettepanekul juhiks

«Linnapea tuli minu juurde ja pakkus seda võimalust,» meenutab Glebova aastat 2014, kui toonane linnapea Edgar Savisaar talle ettepaneku tegi. Värskelt spordiga lõpparve teinud Glebovale kõlas mõte vastavatud jäähalli juhtimisest hästi.

«Teadsin hästi, et mul puudus kogemus linnastruktuuri juhtimisega ja ma küsisin, kas ta on ikka kindel, et ma saan hakkama,» selgitas naine, «tema arvates oli mul suur kogemus jääspetsiifikas – mis on ka õige – tänu sellele on meil olnud väga palju jääüritusi ja maja on olnud kogu aeg hõivatud. Minu teene selles oli väga suur.»

Glebova tunnistas, et algusaja puudujääke juhtimisoskuses aitas korvata asejuht, kes tänaseks on ametist lahkunud.

«Olen kolme ja poole aastaga väga palju arenenud,» rõhutas ta.

Fiktiivsed arved pirukate eest?

«See, mida ta väidab, on täielik absurd,» kommenteeris Glebova ärimees Juri Saharovi väiteid, kelle sõnul on jäähalli juht talle toitlustamise eest maksmisel arvetega sahkerdanud.

«Ta proovis meil ühte jää-show üritust teha, mille eest ta on siiamaani võlgu üle 2000 euro,» jätkas naine, «ta ei saa tõendada midagi, mida ta väidab – tal pole fakte ega tõestust.»

«Ma arvan, et ta on solvunud, kuna ei saa oma äri jäähallis edasi teha,» arvas Glebova süüdistuste tagamaid.

«Isegi kui olen teinud vigu juhtimises, siis seadust ma ei ole kindlasti rikkunud,» võttis Glebova süüdistused kokku. Saharovi vastu kaalub ta avalduse esitamist.

Tagasi üles