Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Riigikogu võttis eelarveaugu katmiseks menetlusse metsaseaduse eelnõu

2
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Siim Kiisler. | FOTO: PP

Riigikogu võttis juhatuse otsusega menetlusse valitsuserakondade algatatud looduskaitseseaduse ja metsaseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega antakse Riigimetsa Majandamise Keskusele (RMK) õigus osta looduskaitse aluseid maid, eesmärgiga katta 4,1-miljonine eelarveauk.

Eelnõuga luuakse täiendav võimalus kasutada looduskaitsepiirangutega kinnisasjade riigile omandamiseks lisaks riigieelarvelistele vahenditele ka teisi allikaid selleks, et tagada riigi kohustuse tõhusam täitmine. Eelnõuga antakse Riigimetsa Majandamise Keskusele õigus osta looduskaitse aluseid maid, teatas riigikogu.

Muuhulgas on seaduse muutmise eesmärgiks katta 4,1 miljoni euro ulatuses tuleval aastal tekkivat eelarveauku alkoholiaktsiisi planeeritust poole vähemas määras tõstmisest.

«4,1 miljonit eurot tuleb sellest, et meie ettepaneku kohaselt on edaspidi looduskaitseliste maade kokkuostmine metsaomanikelt RMK kohustus ning nii jääb selleks riigieelarves ette nähtud summa vabaks. Looduskaitsealuste maade kokkuostmiseks vajaliku raha saamiseks müüb RMK maatükke, mida ta ei vaja metsade majandamiseks ja mis seisavad seetõttu kasutult,» ütles keskkonnaminister Siim Kiisler novembris.

Tagasi üles