Simson Talvikule: minu suhted seakasvatusega on märksa tagasihoidlikumad kui teie suhted näiteks loomakasvatusega

Kadri Simson on veendunud, et seakasvatuse toetamine oli õige tegu.

FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Tänasel riigikogu infotunnil tõstatas Vabaerakonna esimees Artur Talvik taas küsimuse, kas seakasvatajad said toetust majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni lähedaste mõjutuse tõttu. 

«Mul on kahtlus, et «Foorumi» saates valetasite, kui ütlesite, et põllumajandusorganisatsioonid nõudsid just sellist toetust, tõuaretustoetust,» ütles Talvik Simsonile. «Seal oli kolm punkti põllumajandusorganisatsioonidel: üks rääkis top-up'ist väga täpse numbriga, teine rääkis kriisiabist väga täpse numbriga, aga tõuaretustoetus oli lahtine. Siit tekibki kahtlus, et see väga suur tõuaretustoetus on tulnud just sellepärast, et teil on väga lähedased suhted seakasvatusega.»

Simson vastas, et tema suhted seakasvatusega on märksa tagasihoidlikumad kui Talviku suhted näiteks loomakasvatusega. «Teil on olnud ka võimalus olla koalitsiooniläbirääkimiste laua taga. Tõsi, Vabaerakond sinna kauaks ei jäänud eelmistel läbirääkimistel, aga laua taga te olite ja kindlasti tulevikus saate veel,» ütles Simson.

Simsoni sõnul peaks ka Talvik eemaldama end valdkondadest, millega tema lähedased seotud on. «Ja nüüd ma lihtsalt manitsen teid, et kui on mõni samasugune lähenemine, nagu te püüate mulle inkrimineerida, siis ma ei tea, millega tegeleb teie äi või ämm, aga te kindlasti te ise olete vabatahtlik merepäästja, te ei tohiks olla siseturvalisuse peatükis. Teil on loomad, te ei tohiks olla maaelu peatükis. Teie tütar, nagu ma täna lugesin, soovib minna kosmosesse, see on osa majanduspeatükist. Ärge majanduspeatükist erakonna esimehena osa võtke! Teie naine on arst, meditsiin ja sotsiaal on välistatud. Te olete käinud teatrikoolis ja olete tuntud filmimees, kultuur välja.»

Simson ütles, et koalitsiooniläbirääkimistel ei laskuta detailidesse ja toetus on välja töötatud vastavalt ühtsetele reeglitele kõigile põllumajandusettevõtetele. «Mina küll ei ole seisnud selle eest, et üks ettevõte saaks suuremat toetust kui teine, selles suhtes olen ma rääkinud täiesti tõtt,» ütles Simson.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson, kelle elukaaslast Teet Soormi kahtlustatakse majanduskuritegudes, osales koalitsiooniläbirääkimistel enda elukaaslasega seotud majandusvaldkonnale toetuse otsustamise juures. Prokuratuuri kinnitusel puudub Simsonil seos Soormi kahtlustusega.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles