Tugev tuul seiskas laevaliikluse Manija liinil

Lained. Foto on illustreeriv.

FOTO: Ants Liigus

Pühapäeval on seoses tugeva tuulega tühistatud reisiparvlaeva Kihnu Virve väljumised Manilaid-Munalaid liinil.

Ilmateenistus prognoosib, et tormituul toob eeloleval päeval ja öösel Läänemerele kuni neljameetrised lained.

Läänemere põhjaosas puhub lääne- ja edelatuul 5 kuni 11 m/s, pärastlõunal tugevneb edelatuul puhanguti 15 m/s, öösel puhub edela- ja läänetuul 9 kuni 14, puhanguti 20 m/s, pärastkeskööd nõrgeneb kiiresti ja põhjavetes pöördub loodesse. Laine kõrgus on 1,5 kuni 3 meetrit, öösel kuni 4 meetrit. Pärastlõunal ja öö hakul sajab vihma. Nähtavus on hea, sajus piiratud.  

Liivi lahe põhjaosas ning Väinamerel puhub hommikul läänekaare tuul, päeval pöördub edelasse ja lõunasse 5 kuni 11, õhtul puhanguti 15 m/s, öösel edela- ja läänetuul 8 kuni 13, puhanguti 17 kuni 20 m/s, hommikuks tuul nõrgeneb. Laine kõrgus on 1,5 kuni 3 meetrit. Pärastlõunal hakkab vihma sadama, öösel sajuhood harvenevad. Nähtavus on hea, sajus piiratud.  

Soome lahel puhub ennelõunal loode- ja läänetuul, pärastlõunal pöördub edelasse ja lõunasse, puhudes 5 kuni 11 m/s, õhtul lääneosas puhanguti 14 m/s, öösel tugevneb edela- ja läänetuul 7 kuni 12, puhaguti 15, pärast keskööd kuni 20 m/s. Ilm on olulise sajuta, õhtust alates sajab vihma ja lörtsi, idaosas ka lund. Nähtavus on hea, öösel sajus piiratud.

Tagasi üles