Galerii: kultuurikatla varisemisohtlikule korstnale tõmmatakse võrk peale

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Tallinnas tõmmatakse Kultuurikatla juures asuvale korstnale peale võrk, kuna korstna küljest on pudenenud alla telliskivitükke.

Telliskivitükkide pudenemise võis põhjustada järsem temperatuuri kõikumine. Inimeste turvalisuse huvides lasi Kultuurikatel paigaldada maja ümber hoiatavad sildid ning merepoolsesse sisehoovi on korstna sissepääsuni rajatud jalakäijaid kaitsev tunnel.

Kultuurikatel rõhutas detsembris saadetud pressiteates, et korsten ise on stabiilne ning väiksemaid tükke võib pudeneda vaid korstna välispinnalt. Hoone juurde detsembris paigaldatud sildid hoiatasid, et korsten on varisemisohtlik ning ohutsoon on 40 meetri raadiuses korstnast.

Kultuurikatla korsten on ehitatud 1948. aastal. Korsten on renoveeritud 2015. aastal ning 2017. aasta kevadel paigaldati korstna ümber kivipüüdur, mille ülesanne on takistada korstna küljest aeg-ajalt pudeneda võiva kivipuru või väiksemate telliskivitükkide kukkumist.

Kultuurikatla korsten on kultuurimälestisena kaitse all ning igasugune korstent puudutav tegevus tuleb kooskõlastada ametkondadega.

Tagasi üles