Korruptsioonis kahtlustatav Jõhvi volikogu juht tunnistab oma viga

Niina Neglason.

FOTO: Reformierakond

Altkäemaksu võtmises kahtlustatav Jõhvi volikogu esimees Niina Neglason (RE) tunnistab, et ta oleks end pidanud volikogus endaga seotud firma kasuks otsuse langetamisest taandama, kirjutab ERRi uudisteportaal.

«Kahtlustuse sisu on lühidalt selles, et mullu 12. oktoobril otsustas Jõhvi volikogu anda ruumid aadressil Kaare 3 rendile OÜ-le Corrigo. Mina osalesin selle otsuse poolt hääletamises. Tunnistan, et minu osalemine selles oli viga,» rääkis Neglason portaalile.

Neglason tunnistas, et ta ise on selle firma töötaja. «See firma maksab mulle palka. Just see fakt, et ma saan sellest firmast palka, on uurimisorganite hinnangul altkäemaksu saamine,» nentis Neglason.

Kaitsepolitseiameti töötajad pidasid teisipäeval kinni Jõhvi vallavolikogu esimehe Niina Neglasoni (Reformierakond) ja Jõhvi vallavalitsuse sotsiaalteenistuse juhi Sirli Tammiste.

Neglasoni kahtlustatakse altkäemaksu võtmises. Kahtlustuse kohaselt võttis ta altkäemaksu ajavahemikul 2016–2017 Jõhvi vallavolikogu poolt äriühingu suhtes tehtavate otsuste tegemise ja nende sisulise suunamise eest. Esialgsete kahtlustuste kohaselt ületab altkäemaks 40 000 eurot.

Tammistet kahtlustatakse korruptsioonivastases seaduses sätestatud toimingupiirangute rikkumises. Teda kahtlustatakse otsuste tegemises või nende otsuste suunamises, mis puudutasid tema lähedase isikuga seotud äriühingut.

Samuti esitatakse kahtlustus äriühingu juhatuse liikmele suures ulatuses altkäemaksu andmises.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi kaitsepolitseiamet ning juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Tagasi üles