Suu Kyi tunnustab sõjaväge rohingjade tapmise tunnistamise eest

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

(FILES) This file photo taken on June 19, 2012 shows Myanmar leader Aung San Suu Kyi attending a reception at St Hugh's College in Oxford, northwest of London. Myanmar leader Aung San Suu Kyi has been stripped of the honorific freedom of Oxford, the British city where she studied and raised her children, over her "inaction" in the Rohingya crisis. "When Aung San Suu Kyi was given the Freedom of the City in 1997 it was because she reflected Oxford's values ??of tolerance and internationalism," the city council said in a statement issued late on November 27, 2017. / AFP PHOTO / POOL / LEFTERIS PITARAKIS

FOTO: LEFTERIS PITARAKIS/AFP

Birma tsiviilliider Aung San Suu Kyi tervitas sõjaväe pretsedenditut ülestunnistust moslemitest rohingjade hukkamise kohta kui positiivset sammu, vahendas täna riigimeedia.

Arakani osariigis rohingjade kallal käivat veretööd kuude kaupa kindlalt eitanud armee teatas kolmapäeval, et uurimine on selgitanud välja nelja julgeolekujõudude liikme osaluse 10 arvatava rohingja mässulise tapmises 2. septembril Inn Dini külas, kus hukatud kiiruga kaevatud ühishauda lükati.

Rohingjad Balukhali põgenikelaagris. 

FOTO: ALKIS KONSTANTINIDIS/REUTERS

Repressioonide ja vägivalla eest Bangladeshi põgenenud rohingjad on rääkinud veresaunast, vägistamisest ja piinamisest, mida Birma julgeolekujõud on kohaliku elanikkonna kallal ulatuslikult läbi viinud.

Augusti lõpust alates on naaberriiki Bangladeshi põgenenud 655 000 rohingjat.

USA ja ÜRO on süüdistanud Birmat etnilises puhastuses ning on viidatud ka võimalusele, et Arakanis toimunu oli genotsiid.

Bangladeshi põgenenud rohingja oma ema põgenikelaagrisse kandmas.

FOTO: Dar Yasin/AP

Birma sõjavägi on seni kõik süüdistused otsustavalt tagasi lükanud.

Inimõigusorganisatsioonid teevad demokraatia eest võitlejana Nobeli rahupreemia saanud Suu Kyile etteheiteid, et ta ei ole Arakani vägivalda hukka mõistnud.

«See on positiivne märk, et me astume samme vastutamise suunas,» sõnas ta eile.

Tagasi üles