Ratastoolis liikuv mees tõsteti «kodust» välja

Ratastool

FOTO: Vida Press

Ratastoolis liikuv Edmund, kes on järjekindlalt keeldunud talle pakutavast sotsiaalpinnast, elas kuude viisi Kuressaares võõrale maale pargitud bussis, mis maaomaniku palvel neljapäeval koos elanikuga minema viidi.

Kuressaare Soojuse juhatuse liikme Paul Leemeti sõnul pöörduti politsei poole seetõttu, et nende kinnistul oli keegi, kes seal olema ei peaks, kirjutab Saarte Hääl. Ta lisas, et varem on räägitud ka linnavalitsusega, samuti on Leemeti sõnul korduvalt räägitud Edmundiga ning mees lubanud ka nende territooriumilt lahkuda, kuid polnud seda seni vabatahtlikult teinud.

«Kui inimene on meie territooriumil meie loata, võib ta seal teha, mida tahab, ning kui midagi juhtub, vastutame kaudselt ju meie, kui ta peaks millegagi hakkama saama. Teine probleem oli lihtsalt see, et ta jäi ette kütuseautodele, mis ei pääsenud enam ligi,» rääkis Paul Leemet.

Kuressaare Hoolekande juhi Ene Vahteri sõnul käivad läbirääkimised, et mees ikkagi sotsiaalpinnale elama tuleks. Ta lisas, et praeguste külmakraadidega on mehel alati võimalus tulla ka varjupaika ning loodetavasti saavutatakse läbirääkimistel temaga siiski positiivne tulemus ja mees nõustub talle pakutava elamispinnaga. «Oleme ka varem temaga sel teemal rääkinud. Praegu käib ta aeg-ajalt päevakeskuses, aga Voolu tänavale ta pidama ei taha jääda. Eks see ole igaühe oma valik, kahjuks kedagi sundida ei saa,» sõnas Vahter.

Pilte mehe väljatõstmisest näeb Saarte Hääle kodulehelt.

Tagasi üles