K, 29.11.2023

Ametiühing: Rakvere Lihakombinaat ähvardab streikijaid

Hanneli Rudi
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Töö Rakvere lihakombinaadis.
Töö Rakvere lihakombinaadis. Foto: Tairo Lutter

Ametiühingu kinnitusel on Rakvere Lihakombinaat tööandjana streigi vältimiseks  hakanud oma töötajaid ähvardama vallandamise, musta nimekirja panemise ja «elu keeruliseks tegemisega»  juhul, kui nad peaksid streigist osa võtma. Lihakombinaadi juht Anne Mere eitab süüdistusi.

«Tänaseks on meile laekunud informatsioon, et ähvardamine toimub eelkõige ettevõtte teistes osakondades, mitte tapamajas, kus inimestel üks streigikogemus juba käes,» teatas Ametiühingute Keskliidu organisatsioonisekretär Artjom Arhangelski, lisades, et mõjutatakse inimesi ükshaaval.

Tema sõnul püüab tööandja töötajatele jätta ebaõiget muljet, nagu oleks planeeritud streik ebaseaduslik. «Rõhutame üle, et streik Rakvere Lihakombinaadis toimub piinliku täpsusega seadust järgides,» selgitas Arhangelski.

Ametiühingu info kohaselt on inimesi ähvardatud lihakombinaadi kesklaos, maitseainete osakonnas ja praetootmise osakonnas. Ähvardamise vältimiseks on ametiühing soovitanud töötajatel vestlusi salvestada, kuna tööandja tegevus on seadusevastane ja kriminaalkorras karistatav.

 Ametiühing palub endiselt anda vihjeid tööandja ebaseaduslikest mõjutamiskatsetest ning juriidilise kaitse saamiseks astuda ka ametiühingu liikmeks.

HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere kinnitas, et tööandja peab kinni kõikidest seadustest ja reeglitest ning taunib täielikult igasugust ähvardamist. «Oleme ka korduvalt majasiseselt kommunikeerinud, et austame inimeste soovi kuuluda ametiühingusse ning  nende seadusliku õigust streiki korraldada. On aru saadav, et tegemist on emotsionaalse teemaga, kuid kinnitan, et ettevõte ei tolereeri mingil juhul sellist käitumist,» ütles Mere.

 Vastavalt AS HKScan Estoniale saadetud streigiteatele nõuavad Rakvere Lihakombinaadi töötajad tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsenti võrra alates 1. veebruarist 2018 ja 16 protsenti põhipalga tõstmist 1. juulist 2018.

Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudeta. Palgaläbirääkimised jooksid ummikusse, kuna tööandja ei nõustunud töötajatele tegema ühtegi konkreetset palgapakkumist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles