N, 23.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kohtute aumärgi saavad kohtunikud Mati Kartau ja Meelis Eerik

BNS
Kohtute aumärgi saavad kohtunikud Mati Kartau ja Meelis Eerik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto on illustratiivne.
Foto on illustratiivne. Foto: Caro / Westermann/Caro / Westermann/Scanpix

Riigikohtu esimees andis täna kohtunike täiskogu vastuvõtul kohtute aumärgid Tartu ringkonnakohtu kohtunikule Mati Kartaule ja Harju maakohtu esimehele Meelis Eerikule.

Kartau, kellele omistati aumärk pikaaegse laitmatu kohtunikutöö eest, on lõpetanud 1975. aastal Tartu ülikooli õigusteaduskonna. 1980. aastal asus ta tööle rahvakohtunikuna. Tartu ringkonnakohtu kohtunikuks nimetati ta 1993. aastal, enne seda töötas Kartau kuus aastat prokurörina. Kokku on Kartau kohtunikuna ametis olnud 32 aastat.

Eerikut tunnustati kohtute aumärgiga silmapaistva panuse eest kohtute omavalitsusorganites ja töögruppides osalemise eest. Tegemist on pikaaegse kohtute haldamise nõukoja liikmega, samuti on ta olnud aastaid tegev eksamikomisjoni juures ja kohtunike koolitamisel. Eerik nimetati kohtunikuks 2001. aastal, samal aastal asus ta tööle Harju maakohtus, 2016. aastal sai Eerikust Harju maakohtu esimees.

Kohtute aumärki anti välja teist aastat. Märgiga soovitakse tunnustada kohtunike kõrgetasemelist kutsetööd ning panust Eesti õigus- ja kohtusüsteemi arengusse. Aumärgi võivad saada kõik Eesti kohtunikud. Ettepanekuid aumärgi kandidaatide kohta saavad esitada kohtunikud ja juristide kutseühendused. Laekunud ettepanekuid hindab ja aumärgi omistamise otsustab selleks moodustatud komisjon, mille esimeheks on riigikohtunik Indrek Koolmeister.

Kohtute aumärgid on kullast ja valminud käsitööna koostöös kullassepaäriga Roman Tavast.

Märksõnad
Tagasi üles