Põuases Kaplinnas tähisati üürikest vihmasabinat

Kaplinna elanikud veejärjekorras.

FOTO: MIKE HUTCHINGS/REUTERS/SCANPIX

Kui see lõpuks saabus jooksid Lõuna-Aafrika Vabariigi suuruselt teise linna Kaplinna restoranide külastajad einestamist pooleli jättes õue, et seda omal nahal tunda. Kõik tähistasid vihma saabumist.

Kaplinn, mis lähenes kiiresti nn nullpäevale – päevale, mil vesi linnas otsa lõpeb – ootas vihma meeleheitlikult. Kas lühike sadu 11. maile määratud nullpäeva ka edasi lükkas, pole veel selge.

Lõuna-Aafrika suuruselt teises linnas ja seda ümbritsevatel aladel sadas reede õhtul alla kahe millimeetri kuni ühe sentimeetri jagu vihma. Ka täna õhtul oodatakse umbkaudu sama palju vihma.

Kaplinna elanikud pole sadu näinud 22. jaanuarist saadik ja vihmavett koguti ämbritesse nii pesu ja nõude pesemiseks kui ka tualettides vee tõmbamiseks.

Kraanide tilgatumaks jäädes peavad linna neli miljonit elanikku võtma järjekorda ühte 200 veevõtupunktist, et saada kätte oma 25 liitri suurune päevane veenorm. Tavaliselt ei piisaks sellest isegi kaheminutise duši võtmiseks.

Kuna iga veevõtupunkti klientideks on jaotatud umbes 5000 perekonda, paigutatakse nende juurde ka politsei- ja sõjaväevalve, et ära hoida rahutuste tekkimist järjekordades.

Kokku kuivanud Theewaterskloofi veehoidla Kaplinna lähedal. 

FOTO: MIKE HUTCHINGS/REUTERS

Tagasi üles