Tondi tänav suletakse neljaks kuuks

Rekonstrueeritud Tondi tänava avamine 2005. aastal.

FOTO: Peeter Langovits

Esmaspäeval, 19. veebruaril suletakse Tondi tänava Linnu tee ja Kotka tänava vaheline lõik rekonstrueerimistöödeks.

Ühissõidukite ümbersõit korraldatakse Kotka tänava, Tedre tänava, Nõmme tee ja Linnu tee kaudu. Autode ümbersõit on Kotka tänava, Nõmme tee ja Linnu tee kaudu, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Liini nr 23 bussid suunatakse mõlemal liiklussuunal ümbersõidule marsruudil Kotka tänav, Tedre tänav, Nõmme tee, Linnu tee ja Tondi tänav, tehes ümbersõidul täiendava ajutise Ööbiku peatuse linnast väljuval sõidusuunal Tedre tänaval peale Kotka tänava ristmikku.

Liini nr 28 bussid mõlemal suunatakse liiklussuunal ümbersõidule marsruudil Tondi tänav, Kotka tänav, Tedre tänav, Nõmme tee ja Linnu tee, tehes Veerenni sõidusuunal peatused Kotka tänaval paiknevas Ööbiku peatuses ja Väike-Õismäe suunal Kotka tänaval peale Tondi tänava ristmikku paiknevas ajutises Ööbiku peatuses ning Veerenni sõidusuunal Nõmme teel Nõmme tee peatuses.

Ümbersõidu skeem.

FOTO: YIT

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on tööde eesmärgiks jalakäijatele ja jalgratturitele paremate ning ohutumate liikumisvõimaluste loomine ja sõidutee rekonstrueerimine. «Tänava projekteerimisel oli eesmärgiks eraldada kergliiklusteed sõiduteest ja säilitada maksimaalselt olemasolevat kõrghaljastust,» ütles Klandorf.

Rekonstrueeritavas lõigus rajatakse kolme meetri laiuste sõiduradadega kahesuunaline asfaltkattega sõidutee koos vasakpöörderadadega. Tänava mõlemale küljele rajatakse 3-3,5 meetri laiune kergliiklustee. Lisaks tee-ehitustöödele rekonstrueeritakse ASi Tallinna Vesi tellimusel maa-alused vee- ja kanalisatsioonitrassid. Tööde mahus rajatakse Tondi tänava jalakäijate ülekäiguradadele ohutussaared ning erivalgustus. Vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks rajatakse ülekäiguradadele braikivid. Tänavale rajatakse LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus.

Seoses rekonstrueerimistöödega on tänav liiklusele suletud. Kohalikele elanikele ja päästeteenistusele tagatakse juurdepääs. Ehitustööde tähtaeg on 29. juuni.

Tagasi üles