Saksamaa uskumatu võit, Rootsi erakordne fiasko

Ott Järvela, Pyeongchang
, Vastutav toimetaja
Saksamaa 2:0 värava visanud Marcel Noebels tähistab tabamust.
Saksamaa 2:0 värava visanud Marcel Noebels tähistab tabamust. Foto: Mike Egerton/PA Images/Scanpix

Pyeongchangi taliolümpiamängude meeste jäähokiturniiri veerandfinaalide päev algas elegantse eelroaga: Tšehhi ja USA mängus läks poolfinalisti selgitamiseks vaja karistusvisete seeriat, kus edu saatis tšehhe. Vahepalaks oli ootuspäraselt OARi võistkonna (olümpiasportlased Venemaalt) ülekaalukas (6:1) võit Norra üle.

Pearoaks pidi plaani järgi olema Kanada ja Soome heitlus, mis osutuski pingeliseks viimase sekundini ning lõppes Kanada napi 1:0 võiduga (ainsa värava viskas kolmanda perioodi alguses Maxim Noreau). Ent kogu tähelepanu röövis hoopis samal ajal kõrvalareenil hargnenud neljas veerandfinaal, kus Saksamaa mängis Rootsi vastu maha 2:0 ja 3:1 eduseisud, aga võitis ikkagi lisaajal 4:3.