Kohtumine Kim Jong-uniga: kas Trumpi järjekordne reality-show?

  • Tippkohtumine kui katse varjata pornotäht Stormy Danielsi skandaali?
  • USA meedia: tuumadiplomaatiat nii ei aeta

Fotod Põhja-Korea liidrist Kim Jong-unist ja USA presidendist Donald Trumpist.

FOTO: STR/AFP/Scanpix

President Donald Trumpi konservatiivne lemmikkanal Fox News väitis küll, et Valge Maja on Põhja-Korea liidriga plaanitava tippkohtumise suhtes ettevaatlikult optimistlik, kuid eilsetes telejutusaadetes – nädala poliitikat vaetakse USAs just pühapäeva hommikuti – ja kirjutavas meedias oli toon pigem vastupidine: ettevaatlikult negatiivne.

President Donald Trumpi konservatiivne lemmikkanal Fox News väitis küll, et Valge maja on Põhja-Korea liidriga plaanitava tippkohtumise suhtes ettevaatlikult optimistlik, kuid eilsetes telejutusaadetes – nädala poliitikat vaagitakse USAs just pühapäeva hommikuti – ning kirjutavas meedias oli toon pigem vastupidine: ettevaatlikult negatiivne.

USA kaitseminister Jim Mattis ja rahvusliku julgeolekunõustaja H.R. McMaster hoiatasid Trumpi, et sellisel äkk-diplomaatial võivad olla varjuküljed. Eriti arvestades Põhja-Korea edeva liidri soovi end Trumpiga samal pulgal näidata. Kuid Trump pidas kõhutundega otsustamist igati õigeks - ootamatu üllatus on üks tema lemmikstrateegiatest. Kõhklevatele abidele vastas ta, et teab, teab ise kõike, ka ohte.

Tagasi üles