Hispaania politsei jälgis, kuidas kasuema kadunud poisi laiba autosse tõstis

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Ana Julia Quezada (punases dressipluusis) koos politseinikega kuriteopaigas.

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Hispaania korrakaitsjad jälgisid, kuidas kaheksa-aastase Gabriel Cruzi tapmises kahtlustatav Ana Julia Quezada võttis lapse peidetud laiba veemahutist ja tõstis selle oma auto pakiruumi. Dominikaani Vabariigist pärit naine vahistati peagi pärast seda.

Guardia Civili töötajad hoidsid 43-aastase Ana Julia Quezada liikumistel silma peal, kuna tema käitumine pärast kasupoja kadumist 27. veebruaril Lõuna-Hispaanias Almería provintsis asuva kodu lähikonnas oli äratanud kahtlusi. Gabrieli isa Ángel Cruziga suhtes olnud naine oli uurijate hinnangul tundunud lapse otsingute ajal ebastabiilne.

Näiteks tõid uurijd välja, et Quezada võis ühel hetkel näidata poisi sugulaste ees üles piiritut kiindumust lapsesse ja järgmisel momendil olla täiesti tundetu. Ka kippus naine jagama selgitusi, mida keegi polnud temalt küsinud ning käituma telekaamerate ees ülevoolavalt, suudeldes lapse isa või püüdes näidata Gabrieli särgi leidmist kohast, mida oli varem juba korduvalt läbi otsitud, kui vähetähtsat asjaolu.

Seetõttu jälgis politsei ka Quezada tegemisi, kui ta sõitis Cruzide perele kuuluvasse majja lapse kadumise paigast mõne kilomeetri kaugusel asuvas Rodalquilaris. Selles majas, kuhu Ángel Cruz kavatses koos Quezada peagi kolida, varjas naine kasupoja surnukeha. Korrakaitsjad vahistasid naise pisut pärast seda, kui Quezada nende silme all Gabriel Cruzi surnukeha autosse tõstis.

Lisaks politseile oli naist lapse kadumisega seostanud juba pikalt ka Gabriel Cruzi perekond.

43-aastane Ana Julia Quezada.

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Poisi isa Ángel Cruzi lähedased väidetavalt ei sallinud Ana Julia Quezadat. Ángel Cruz ja Ana Julia Quezada olla tutvunud poolteist aastat tagasi, kui Cruz oli lahku läinud Gabrieli emast Patricia Ramírezest. Perekonnaliikmete sõnul ei saanud ei Ángel Cruzi ema ega Gabriel Cruz Quezadaga läbi.

«Carmen (Ángel Cruzi ema – toim) talus teda vaid seepärast, et ta oli tema poja sõbranna, aga naine ei meeldinud talle üldse ning tema arvates manipuleeris naine Ángeglia,» rääkis üks sugulane.

Gabriel Cruz olla kasuema suhtes näidanud üles aga lausa avalikku vastumeelsust. Kui Quezada oli sõitnud külla Dominikaani Vabariiki, oli poiss perekonnale lähedase allika sõnul avaldanud soovi, et ta ei tuleks üldse tagasi.

Hispaania politsei on nüüd asunud uuesti uurima ka Quezada enda lapse surma 1996. aasta märtsis, kui tema nelja-aastane tütar Ana kukkus Põhja-Hispaanias Burgose linnas väidetavalt seitsmendalt korruselt aknast alla.

Ametnike väitel oli Quezada õnnetuse päeval sedavõrd endast väljas, et ei suutnud politseiga juhtunust rääkida. Samuti olla Quesada Burgoses elades kaevanud politseisse, et tema toonane partner solvas teda ja kasutas tema vastu vaimset vägivalda.

Tagasi üles