Kim ehitab lemmikrakettidele monumente

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Mandritevaheline rakett Hwasong-15. Sellel raketil ei ole looga mingit pistmist.

FOTO: KCNA KCNA/REUTERS/sCANPIX

Paistab, et Põhja-Korea on alustanud rakettide katsepolügoonidele kahe mandritevahelise ballistilise raketi skulptuuri ehitamist, mis seab kahtluse alla Kimi väited raketiprogrammist loobumisest.

Aerofotodelt paistab, et Põhja-Korea on alustanud Hwasong-15 ja Hwasong-14 katsepolügoonidele kahe raketimonumendi rajamist, märkis Põhja-Korea asjadega tegeleva USA mittetulundusorganisatsiooni James Martin Center for Nonproliferation Studies uurija David Schmerler.

Hwasong-15 katsetus toimus eelmise aasta novembris, Hwasong-14 katsetused aga juulis. Raketikastetused märkisid aastakümnetepikkuse raketiarenduse kulminatsiooni, mida alustas Kim Jong-uni vanaisa Kim Il-song ja millele tema mantlipärija on 2011. aastal võimule tulles oluliselt hoogu juurde andnud.

Hwasong-raketid on Põhja-Korea kroonijuveeliks, kuna need on esimesed mandritevahelised raketid, millega Põhja-Korea suudaks tabada USA mandriosa ja mis suudavad kanda tuumalõhkepead.

Üllatuslikult teatas Kim sel kuul, et on valmis rahukõneluste käigus tuumaprogrammist loobuma, tingimusel, et Põhja-Koread ähvardavad sõjalised ohud õnnestub lahendada ja riigile antakse usutav julgeolekugarantii.

Lisaks nõustus Põhja-Korea kehtestama tuuma- ja raketikatsetuste moratooriumi, kui Pyongyang saab pidada kõnelusi USA-ga.

President Donald Trump vastas väidetavalt meeskonnaga põhjalikult konsulteerimata, et nõustub kohtumisega. Pyongyang ei ole seni Trumpi jah-sõnale mingit vastust edastanud.

Tagasi üles