Video: Itaalia õhuvägi avaldas kaadrid ärevamatest hetkedest Eesti õhuruumi turvamisel

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Itaalia Eurofighteri kabiinist filmitud video kohtumisest Vene raskehävitajaga Su-30SM.

FOTO: Ekraanitõmmis videost

Eesti õhuruumi turvav Itaalia õhuvägi avaldas video oma missiooni ärevamatest hetkedest, muu hulgas on videos näha kaadreid Itaalia hävitajate kohtumisest Venemaa raskehävitajaga Su-30SM.

Jaanuari alguses missiooni alustanud Itaalia õhuväelased on seni saanud kuus A-klassi häiret, mille käigus on nad käinud tuvastamas Eesti õhupiiri lähedal lendavaid Venemaa sõjalennukeid.

Video 28. sekundil on näha Itaalia hävitaja piloodikabiinist üle võetud videot kohtumisest Venemaa raskehävitajaga Su-30SM. Kaks lennukit satuvad üksteisele väga lähedale ja peavad tegema kokkupõrke vältimiseks manöövreid.

Muu hulgas on videos näha itaallaste videoülesvõtteid sellest, kuidas nad käivad tuvastamas luurelennukit Il-20 ja teist luurelennukit Il-20, mida eskordivad kaks hävitajat Su-27.

Videos on näha ka itaallaste ühiseid harjutusi Ameerika Ühendriikide hävitajatega F-16 ning Eesti õhuväe lennukitega An-2 ja L-39.

jaanuari alguses võttis Belgia õhuväe lennusalgalt NATO õhuturbemissiooni üle Itaalia õhuväe lennusalk, mis kasutab nelja hävitajat Eurofighter Typhoon. Itaalia kontingendi kodubaas on Gioia del Colle lennubaas Lõuna-Itaalias.

Tagasi üles