Soomes vastu maja seina sõitnud purjus eestlane jäi põgenedes aia külge kinni

FOTO: Rolf Georg Brenner / PantherMedia / Scanpix

Purjus eestlane sõitis ööl vastu laupäeva Soomes Lappeenrantas sõiduautoga läbi aia vastu eramaja seina, sündmuskohalt põgenedes jäi ta aia külge kinni ja politsei sai ta kätte.

Lappeenranta elanik Mirka Laakso rääkis Ilta-Sanomatele, et oli just magama läinud, kui kella 2 paiku öösel kõlas kõva pauk, nagu oleks pomm plahvatanud.

Õue minnes nägid nad Eesti numbrimärkidega Volswagen Passatit, mille esiots oli vastu maja seina. Auto tuled põlesid, mootor töötas ja mõlemad esiuksed olid lahti. Autot juhtunud purjus mees oli üritanud sündmuskohalt põgeneda, kuid ta jäi naaberkrundiga piirnevast umbes 1,5 meetri kõrgusest aiast üle ronides selle külge kinni.

Samal ajal jõudis sündmuskohale politsei. Selgus, et politseipatrull oli andnud kahtlase sõidustiiliga autole peatumismärguande, kuid juht eiras seda ja üritas põgeneda. Roolijoodik saigi politsei ees väikese edumaa, kuid põrutas T-kujulisel ristmikul otse edasi, sõitis läbi aia ja rammis maja.

Politsei lasi mehel puhuda alkomeetrisse, mis näitas 1,5-promillist joovet.

Majaomanik Mirka Laakso märkis, et tegemist oli õnneliku õnnetusega. «Õnneks pidurdasid aed ja sügav lumi auto kiirust, muidu oleks ta meie elutuppa sisse sõitnud,» lausus Laakso.

Tagasi üles