Järelvaadatav: Selver lunastas viiegeimilises lahingus koha poolfinaalis

Tallinna Selver alistas võrkpalli Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeria otsustavas lahingus Rakvere 3:2 (18:25, 25:8, 25:19, 15:25, 15:5) ning jõudis poolfinaali, kus kohtutakse Saaremaaga.

Enne mängu:

Et avamängus sai valitsev Eesti meister Selver kindla 3:0 (25:20, 25:23, 25:17) võidu, oli Rakverel teises mängus selg vastu seina ja medalilootuste säilitamiseks tuli kohtumine kindlasti enda kasuks pöörata. Seda ka suudeti, kui kodusaalis pakuti publikule võrkpalli täie raha eest ja võeti lõpuks 3:2 (13:25, 25:16, 18:25, 25:17, 15:12) võit, vahendab Volley.

Rakvere meeskonna mängu algus ebaõnnestus täielikult, kui avageimis saadi vaid 13 punkti ja rünnakuid realiseeriti vaid 19-protsendiliselt. Selver tegutses aga väga ühtlaselt. Järgmises geimis suudeti end kokku võtta ja see kallutati enda kasuks 25:16. Järgmine vaatus kuulus taas Selverile 25:18, neljas aga Rakverele 25:17. Otsustav vaatus kuulus Andres Toode meeskonnale 15:12.

Kahes viimases geimis tegutses suurepäraselt Elia Lulla, kes tõi neljandas geimis 7 ja viiendas 6 punkti. Läbi mängu esines taaskord liidrile omaselt temporündaja Siim Ennemuist, kes kogus lõpuks koguni 22 punkti (+21), sealhulgas 5 blokki. Lulla kogus lõpuks 18 silma (+9). Andris Õunpuu lisas 11 (+5) silma. Rakvere vastuvõtuprotsent oli 68,3, rünnakuprotsent 48,7. Blokipunkte teeniti 7 nagu ka servipunkte (vigu kogunes 13). Seejuures ei teinud Rakverel jätkuvalt kaasa Tanel Uusküla.

Selveri poolel tegi taaskord suurepärase mängu Oliver Orav, kes tõi 27 punkti (+22), Albert Hurt lisas 12 silma. Selveril oli põhimeestest jätkuvalt puudu Denis Losnikov, taas oli aga platsil hüppeliigese vigastusest taastuv Taavi Nõmmistu, kes tõi lühikese ajaga ka 3 punkti. Selveri vastuvõtuprotsendiks kujunes 62,2, rünnakuid realiseeriti 51,8-protsendiliselt. Blokipunkte teeniti 7, servipunkte vaid 2.

Seeria otsustav kohtumine toimub täna kell 17.00 Tallinnas Audentese spordihallis.

Kaks poolfinalisti on juba selgunud: Saaremaa VK teenis poolfinaalikoha põhiturniiri võidu eest, Tartu Bigbank alistas kahel korral Järvamaa ja tagas samuti koha poolfinaalis.

Tartu läheb poolfinaalis kokku Pärnu ja TTÜ paari võitjaga, Pärnu juhib seeriat 1:0, avamäng võideti 3:1 (25:18, 25:18, 24:26, 25:12). Saaremaa vastane tuleb paarist Tallinna Selver - Rakvere.