Ossinovski: ministrina ma ühtegi tõsist viga ei teinud

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare
  • Jevgeni Ossinovski haudus mõtet ministrikohast loobuda juba mõnda aega.
  • Ministrina ühtegi tõsisemat viga Ossinovski enda hinnangul teinud pole.
  • Valitsus on tema sõnul vigu teinud, aga mitte sotsiaaldemokraatide haldusalades.

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski tegi laupäeval teatavaks üllatava käigu – ta astub tagasi töö- ja tervishoiuministri ametist ja keskendub erakonna maine parandamisele valimisteni jäänud aasta jooksul.

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles intervjuus Postimehele, et ministrikohast loobuma ei kannusta teda võimalik poliitiline profiit. Ta tunnistas, et viimastel kuudel on erakond olnud kapseldunud ja inimestega liiga vähe rääkinud ning et temal tuleb seda nüüd muuta.

-Sellisest vangerdusest on ajakirjanikud mitmel viisil kirjutanud juba mõni kuu. Seni on teie erakond plaani eitanud, aga nüüd tuleb erakonna juht ministrikohalt ära. Kas saite idee ajakirjanikelt või planeeriti seda erakonnas juba kaua?

Minul on selline mõte olnud mõnda aega, aga selleks, et ideest saaks poliitiline plaan, läheb ikka natukene aega. Lõplik otsus sündis päev enne erakonna volikogu – siis, kui erakonna juhatus ja riigikogu fraktsioon seda pikalt ja põhjalikult arutanud oli.

Tagasi üles