USA on uue keemiarünnaku korral valmis löökideks Süüria vastu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

USA saadik ÜRO juures Nikki Haley.

FOTO: Drew Angerer/AFP/scanpix

USA hoiatas eile ÜRO Julgeolekunõukogus, et on valmis andma uusi sõjalisi lööke Süüriale, kui president Bashar al-Assadi režiimiväed korraldavad uusi keemiarelvarünnakuid.

«Kui Süüria režiim kasutab seda mürkgaasi uuesti, siis USA-l on relvad laetud,» ütles Ühendriikide suursaadik Nikki Haley Julgeolekunõukogu erakorralisel istungil, mille kutsus kokku Venemaa.

«USA president on tõmmanud punase joone ja kavatseb tagada, et sellest punasest joonest ka kinni peetakse,» lisas Haley.

Venemaa resolutsioonikava USA ja tema liitlaste hukkamõistmise üle seoses rünnakutega Süüria vastu ei saanud ÜRO Julgeolekunõukogu hääletusel piisavat toetust.

Venemaa resolutsioonikava poolt anti kolm häält. Kaheksa riiki hääletas vastu ja neli jättis hääletamata.

Moskva koostatud resolutsioonikavas nimetati rünnakuid agressiooniks ja nõuti, et liitlased hoiduksid uutest sellistest rünnakutest.

Lääneriigid kahtlustavad, et Doumas kasutati 7. aprillil kloorgaasi, mille tagajärjel hukkus Briti valitsuse andmeil 75 inimest. Kohalike meedikute ja Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel sai rünnakus Doumale surma üle 40 inimese.

Tagasi üles