Ott Järvela
, vastutav toimetaja

Põlva Serviti käsipallimeeskond kaotas Balti liiga finaalkohtumises 23:26 (11:10) Soome tippklubi Riihimäki Cocksi. Oma ajaloo kolmandast Balti liiga meistritiitlist jäi Serviti ilma väga valusalt - veerand tundi enne lõppu juhiti veel 21:17.

Finaalkohtumine algas kinniselt ning 15. minutiks oli visatud vaid üheksa väravat – Cocks juhtis 5:4. Peagi paisus Soome klubi edu 8:5 peale ning Serviti peatreener Kalmer Musting kasutas mõtlemisaega, millest tõusis ka tulu – vähem kui kolme minutiga jõudsid põlvalased viigini, kusjuures vahespurdi käigus sai tabamuse kirja ka väravavaht Eston Varusk (Cocks asendas vähemuses mängides väravavahi väljakumängijaga, aga kaotas palli ning Varusk läkitas palli tühja väravasse).

24. minutil viis kogenud vasakukäeline ääremängija Kristjan Muuga Serviti esimest korda juhtima (10:9) ning just tema takistamisel tehtud vea eest sai Cocksi serblane Bojan Zupanjac otse punase kaardi. Kaasnenud seitsme meetri karistusviset Serviti aga realiseerida ei suutnud (probleem oli üldisem, sest avapoolaja neljast karistusviskest tabati vaid üks) ja vaheajale mindi 11:10 eduseisus.

Teist poolaega alustas Serviti hoogsalt ning 37. minutiks juhiti pärast Anatoli Tšzlovi, Carl-Eric Uibo ja Martin Grištšuki tabamusi 16:13. Kuus minutit hiljem oli seis 19:16 ja 45. minutil juba 21:17, mis oli senise kohtumise suurim edumarginaal üldse. Pidu sai siis aga paraku otsa. Järgmise üheksa minuti jooksul tabas Serviti vaid korra ning kuus minutit enne lõppu tõi Teemu Tammineni tabamus tabloole 22:22 viigi.

Serviti peatreener Kalmer Musting kasutas mõtlemisaega ja Serviti pääses Grištšuki väravast juhtima, aga kolm pool minutit enne lõppu oli 24:23 ees juba Cocks. Ka järgmise värava viskas Cocks ning kui Serviti vasturünnak nurjus, oligi mäng tehtud.

Kolmandat hooaega järjest Balti liiga meistriks kroonitud Cocksi võidunumbriteks kirjutati 26:23. Tegemist oli Soome parima käsipalliklubi 40. järjestikuse võiduga Balti liigas.

* * *

«Olen väga õnnelik, et nii keerulises mängus näitasid poisid, et Cocksis peitub kõva sisu! Tulime kaotusseisust välja ja võitsime. Olen meeskonna esitusega väga rahul. 40-mängulise võiduseeriat selgitab tõik, et läheme igas mängus enda parimat andma,» sõnas Cocksi leedulasest peatreener Gintaras Savukynas.

«Võit läks jõuvarude nahka. Nuputasime kõvasti, kuidas värskust leida, aga viimased 10 minutit kulgesid väga vaevaliselt. Vastase ründeskeemid toimisid, meie omad mitte. Teenitud võit neile. Kahju, et meid lõpuni ei jätkunud. Nüüd peame jõuvarusid taastama, et olla valmis kolmapäeval algavaks Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriaks HC Tallinna vastu,» rääkis Serviti peatreener Kalmer Musting

* * *

Eilsetes poolfinaalides alistas Serviti 30:29 Zaporožje ZTRi ja Cocks oli 27:25 parem Minski SKA-st (Valgevene). Tänases pronksimängus alistas SKA pärast kahte lisaaega 40:37 ZTRi.

Põlva Serviti mängis Balti liiga finaalturniiril üheksandat kevadet järjest. Esimest korda 2008. aastal Balti liiga meistriks tulnud Serviti viimane võit pärines 2010. aastast. Finaalis mängiti viimati 2014. aastal.

Põlva Serviti tiitlid

12-kordne Eesti meister (1998, 2000, 2001, 2002, 2007, 2008, 2010, 2011, 2013, 2015, 2016, 2017)

11-kordne Eesti karikavõitja (1992, 1994, 1997, 2000, 2002, 2006, 2009, 2010, 2012, 2016, 2017)

2-kordne Balti liiga meister (2008, 2010)