Kaart: Tallinna kesklinnas algavad ulatuslikud teetööd

FOTO: Kesklinna valitsus

Peatselt Tallinna kesklinnas algav teedeehituse hooaeg hõlmab nii magistraalide rekonstrueerimist kui ka kvartalisiseste tänavate remonti ja kergliiklusteede rajamist.

Kesklinna linnaosa 2018. aasta teede ja heakorra investeeringute kava alusel rekonstrueeritakse ajavahemikus aprillist septembrini Juurdeveo tänav (Pärnu mnt ja Türi tn vahel) ja Türi tänav (Juurdeveo – Saku tn). Taastusremont ootab Gildi tänavat. Suve teises pooles on kavas Herne tänava põhjalik remont ning samal ajal tehakse ka A. Weizenbergi tänava taastusremonti (J. Poska ja Mäekalda tn vahel). Tartu maanteel Lennujaama tee ja Vana-Tartu maantee vahelises lõigus rajatakse aprillist juulini Ülemiste järve liikumisrada, teatas Kesklinna valitsus.

«Palju räägitakse suurte magistraalteedega seotud ehitustöödest nagu Gonsiori tänava rekonstrueerimine ja Reidi tee rajamine. Tegelikult aga toob selle aasta kevad, suvi ja sügis Kesklinna ka paljude kvartalisiseste tänavate ja kõnniteede remondi,» rõhutas Kesklinna vanem Vladimir Svet. «Tulemusena paraneb paljude kesklinlaste jaoks võimalus liikuda oma kodukandis, jalutada ning veeta aega vabas õhus. Oluline ongi, et kesklinnas ei remondita ainult magistraale, vaid ka kvartalisiseseid teid.»

Nii näiteks tehakse eeloleval suvel korda Narva maantee kõnnitee linnast väljuval suunal Uus Sadama ja Poska tn vahel ning Tormi tänav. Aprillist juulini on remondis Kristiina tn kõnniteed (Luha – Koidu tn) ja Saku tn 7 lasteaia juurdepääsutee. Võlvi tänav läheb remonti koos Imanta, Vana-Liivamäe ja Väike-Liivamäe tänavaga ning Lätte tänav koos Allika tänava ühendusteega.

Aasta jooksul peab valmima ka Filtri teed Kadrioruga ja Ülemiste ühisterminaliga ühendava kergliiklustee projekt, samuti Roosikrantsi, J. Poska (Vesivärava – Narva mnt), Koidu (Paldiski mnt – Endla tn) ning Suve tänavate rekonstrueerimise projektid.

Tagasi üles