Sisuturundus

10 fakti, mida Subway kohta Eestis ei teata

FOTO: Suwbay Eesti

Võileivapood Subway avas esimese võileivapoe Eestis 2013. aastal, olles selleks ajaks USA-s tegutsenud juba 48 aastat.  Subway asutaja Fred DeLuca soovis pärast keskkooli lõppu õppida meditsiini ning pidi selle tarvis raha teenima, avades laias valikus kvaliteetseid võileibu pakkuva söögikoha – Pete’s Super Submarines – mis eristus tollal teistest toidukohtadest, sest igaüks sai ise valida, milliseid komponente enda võileiva vahele lisada.  

Tänaseks on Subway arenenud üheks kõige vastutustundlikumaks kiirtoidu pakkujaks maailmas, kasutades suuresti vaid eetilisi ja ausaid toiduaineid ning tervislikumaid komponente. Toome esile 10 fakti, mida Sa suure tõenäosusega enne Subway ega seal valmistatud einete kohta ei teadnud:  

1. Iga Sub ehk võileib sisaldab üht portsjonit viiest soovituslikust juur- ja puuvilja päevasest kogusest, mida on esile toonud nii WHO kui ka riiklikud tervise arengu instituudid. (WHO järgi peaks iga inimene sööma päevas 5 peotäit puu- ja/või köögivilju päevas, millest üks portsion on vähemalt 80 g) 

2. Kõik Sub’id on transrasvade vabad ja ei sisalda hüdrogeneeritud rasvu ega õlisid.  

3. Subway võileivapoodides on lisaks võileibadele võimalik tellida ka värsket salatit ning wrappi, mille saab kokku panna enda maitseelistustele vastavalt. 

4. Subway on Eestis müünud viie tegutsemisaasta jooksul ligi 2 miljonit Sub'i. 

5. Eestlased eelistavad kõige enam Teriyaki kanaga võileiba või wrappi.

6. Kõik oliivid, mida võileibades kasutatakse, on käsitsi korjatud.  

7. 2015. aastal läksid kõik Subway võileivapoed üle maailma üle sertifitseeritud õiglase ja jätkusuutliku palmiõli kasutamisele.  

8. Võileibade valmistamisel kasutatakse madala rasvasisaldusega kohapeal valmistatud saia või leiba.  

9. Enamik pakenditest, mida Subway toiduainete või valmis võileibade pakendamiseks kasutatakse, on valmistatud taaskasutatud materjalidest: näiteks salvrätid on valmistatud 100% taaskasutatavast paberist, salatikausid on valmistatud 95% ulatuses taaskasutatavast materjalist jne.  

10. Subway müügikohti on maailmas rohkem kui McDonaldsi restorane. Subway on alates 1965. aastast avanud keskmiselt 2 uut söögikohta päevas.  

Tagasi üles