Neljapäev toob selge ilma, nädalavahetusel hakkab sadama

Valga, 09.04.2018 Kevad, aprill, soe ilm. Valga linnas saabus kätte aasta seni kõige soojem päev. Õhutemperatuuriks mõõdeti päeva maksimumina 23 kraadi. Kevadlilled, lumikellukesed Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Kevadine päike aitab homme õhu valdavalt üle 10 kraadi soojendada, jahedamaks jääb õhk vaid tuultele avatud rannikul. Reedel võib termomeetri näit küündida kuni 18 soojakraadini, kuid nädalavahetusel muutub ilm taas jahedamaks. 

Venemaale eemalduva madalrõhkkonna järel võib homme hommikupoolikul Ida-Eestis veel hoovihma sadada, lääne poolt muudab samal ajal ilma selgemaks Kesk-Euroopast Skandinaavia kohale ulatuv kõrgrõhuala. Kahe rõhu vahel on loode- ja läänetuul puhanguline. 

Ilmateenistus lubab homseks selget või vähese pilvisusega ilma. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3 kuni 9, puhanguti 12 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 10 kuni 14, rannikul kohati 5 kraadi. 

Reede tuleb kõrgrõhkkonna servas laiguti pilvelaamadega, aga sajuta. Põhja poolt survet avaldava madalrõhkkonna mõjul ulatuvad lääne- ja edelatuule puhangud päeval uuesti 14 meetrini sekundis. Õhutemperatuur on öösel 1 kuni 4, päevaks lisandub sooja ning termomeetrinäidud tõusevad 13 kuni 18 kraadini, meretuulega rannikul on ikka jahe.

Laupäeval suundub üks madalrõhkkond üle Karjala Venemaa poole, teine jõuab Soome põhjaaladele. Kujuneva madalrõhuvööndi serva mööda liigub üle Eesti vihmapilvi, öösel on sajuhooge tihedamalt, päeval harvem. Tuul puhub öö hakul edelast ja on tugev, pärast keskööd pöördub järk-järgult loodesse ning lühiajaliselt nõrgeneb, päeval puhub läänest ja loodest ning on taas tugev. Õhutemperatuur on öösel 3 kuni 8, päeval 9 kuni 12, meretuulega rannikul on kuni 6 kraadi. 

Pühapäeval koondub madalrõhkkond Venemaale ja selle lääneserva mööda toob loodevool jahedust. Öö on niiskem ja sajuhoogudega, vihma sekka võib ka lörtsi tulla, päeval on sajuhooge hõredamalt. Põhjakaare tuul on võrdlemisi tugev. Õhutemperatuur on öösel 1 kuni 5, päeval 5 kuni 10 kraadi. 

    Tagasi üles