David de Gea teeb Inglismaal rekordilist hooaega

Kris Ilves
Manchester Unitedi väravavaht David de Gea.
Manchester Unitedi väravavaht David de Gea. Foto: David Klein/imago/Sportimage

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas Premier League peeti eile üks kohtumine: Jose Mourinho ja Manchester United alistasid võõral väljakul Bournemouthi 2:0.

Punased Kuradid viis esimese poolaja keskpaigas juhtima keskkaitsja Chris Smalling, kes suunas Jesse Lingardi söödust palli tühja väravasse. Lõppseisu vormistas 70. minutil Romelu Lukaku, sedapuhku andis resultatiivse söödu Paul Pogba.

Rekordilist hooaega teeb Manchester Unitedi väravavaht David de Gea, kes hoidis seljataguse puhtana juba 17. liigamängus sellel hooajal. Kõikide sarjade peale kokku on 27-aastasel hispaanlasel kirjas 21 nullimängu – varem pole de Gea sellise saavutuseni Inglismaal jõudnud.

Inglismaa kõrgliigas Manchester Unitedil enam tiitlit pole võimalik püüda, sest selle on juba kindlustanud nende linnarivaal Manchester City. Mourinho hoolalused hoiavad 74 punktiga teist kohta, edestades Liverpooli nelja ja Tottenham Hotspuri kuue silmaga. Sellel kolmikul jääb hooaja lõpuni neli kohtumist.