VIDEO Kaljulaid võrdleb Reformierakonda EKREga: juba Ansipi ajast liigutakse rahvuskonservatiivses suunas

Keskerakondlane ja Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid ütles täna intervjuus Postimehele, et näeb Reformierakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) vahel sarnaseid jooni. «Kui nad oleks traditsiooniline liberaalne erakond, poleks reiting nii kõrge,» põhjendas ta.

«Nii nagu reformierakondlane Igor Gräzin stuudios  just ütles, siis  traditsioonilise liberaalse erakonna toetus ühiskonnas oleks kusagil 15-16 protsendi juures,» selgitas Kaljulaid paralleelide tõmbamist Reformierakonna ja EKRE vahel.

«Reformierakonna tänane reiting on ju sellest märkimisväärselt kõrgem,» jätkas ta, «küsimus on, kas selline toetus oleks võimalik, kui nad oleks traditsiooniline liberaalne erakond – muidugi mitte.»

«Tegelikult on Reformierakond juba sellest ajast, kui esimeheks sai Andrus Ansip, liikunud väga rahvuskonservatiivses suunas.»

«Küsimus on selles, kas uue esimehe Kaja Kallasega jääb Reformierakond pigem  rahvuslikke väärtusi rõhutavaks erakonnaks või minnakse majandusliku liberalismi suunas.»

Värske reitingu kohaselt on Reformierakonna toetus edestanud Keskerakonna oma Eestis tervikuna, aga ka Tallinnas, kus Keskerakond on seni alati suurt populaarsust nautinud.

«Nõustun kõigi analüütikutega, kes ütlevad, et Reformierakonna kõrges reitingus kajastub väga kõrge ootus uuele esimehele Kaja Kallasele. See on väga keeruline ülesanne talle ja tema meeskonnale – hoida seda olukorda järgmise üheksa kuu jooksul.»

«Kui näeme lähikuudel, et reiting hakkab paari protsendi võrra allapoole tulema, on seegi uuele juhile negatiivne tendents, sest uus juht tahab, et tema tulekuga läheksid asjad paremaks.»

Vaata videot!

Tagasi üles