K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

McCain jääb Obamast jälle maha

Oliver Tiks
, reporter / toimetaja
Facebook
Comments
Ameeriklastel palutakse presidendiks pürgijate vahel valida ka restoranides.
Ameeriklastel palutakse presidendiks pürgijate vahel valida ka restoranides. Foto: AP / Scanpix

USA demokraatide soosik presidendivalimistel, Illinoisi senaator Barack Obama on viis päeva enne tähtsat päeva juhtimas Reuters/C-SPAN/Zogby küsitluse andmetel vabariiklasest pearivaali John McCaini ees seitsme protsendipunktiga.

 

Obama poolt hääletaks praegu 50 protsenti tõenäoliselt valima minejatest, McCaini poolt aga vaid 43 protsenti, vahendas Reuters. Päev varem oli mustanahalise poliitiku edu veel vaid viis protsendipunkti. Telefoniküsitluse veamääraks hinnatakse 2,9 protsendipunkti.

Arizona senaatori jaoks pole see hea uudis, sest tema kaotus on pärast suurt tagasitõmmet taas suurenenud kahel päeval järjest ning Obama positsioonid on kindlamad ka nendes osariikides, kus kummalgi suurparteil pole veenvat ülekaalu.

Illinoisi senaatori edu püsib või suureneb mitmetes kaalukeeleks olevates valijagruppides – sõltumatute, naiste, katoliiklaste ja eakate seas. Samuti möödus ta pearivaalist viie protsendipunktiga ka meeste hulgas.  

McCain juhib veel valgete valijate seas kaheksa protsendipunktiga, ent hispaaniakeelsetest valijatest toetab teda vähem kui kolmandik, mustanahaliste seas on Obama toetus aga mõistagi ülekaalukalt suurem.

Seekordsetel valimistel samuti osalev sõltumatu kandidaat Ralph Nader saaks viimase üleriikliku küsitluse järgi kaks protsenti häältest ning libertaar Bob Barr ühe protsendi. Kaks protsenti vastanutest ei olnud oma valikut veel teinud. Kokku arvestati 1202 tõenäolise valija arvamust.

Reuters/C-SPAN/Zogby uuringu andmed põhinevad viimase kolme päeva küsitlustulemustel, iga päev lisatakse baasi värskemad andmed, samas kui kõige vanemad kustutatakse ära, et tuvastada trende toetusreitingute muutumises. USA presidendi valib lõpuks siiski valijameeste kogu, mis koostatakse erakondade nimekirjade baasil osariikide valimistulemuste põhjal.

 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles