Pildid ja video: Kaitseliit ja politsei harjutasid kaitseministeeriumi kaitsmist
Pildigalerii täieneb jooksvalt

Kaitseliit ja politsei harjutasid täna pärastlõunal Tallinna kesklinnas suurõppuse Siil raames kaitseministeeriumi kaitsmist rünnaku vastu.

Täna kell 15.00 algas õppus, kus mängiti läbi strateegiliselt olulise objekti -kaitseministeeriumi - kaitsmine. Täistunnil jalutasid ministeeriumi uksest sisse neli relvastatud meest, kes sissepääsemiseks kella lasid. Selgus, et tegemist oli ründajatega. Stsenaariumi järgi tungisid majja sisse neli Murinuse - Eesti peamise oponendi - liiget. Majast kõlasid kolm püssipauku. 

10 minutit hiljem sammusid ministeeriumisse ka esimesed korrakaitsjad. Oli kuulda, et algas tulevahetus.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles, et taolise olukorra puhul reageeribki esimene ressurss. «Ka täna on esimene reageerimine linnapatrulli poolt, kes iga päevaselt korraldab liiklust või tegeleb muude väljakutsetega. Nad saavad siia kõige kõrgema prioriteedi väljakutse ja peavad suutma olukorda kontrollima asuda,» ütles Vaher. 

Umbes kümme minutit pärast patrullpolitseinikute majja sisenemist teatas PPA pressiesindaja, et üks korrakaitsja on saanud viga ja majas on puhkenud tulekahju.

Seejärel ilmus kaitseministeeriumi vahetusse lähedusse umbes 20-pealine relvastatud eriüksus. Mehed jooksid peaukseni ning sisenesid ministeeriumisse. Algas taas tulevahetus. 

Mõne aja pärast tõid eriüksuslased kaitseministeeriumist Murinuse «rohelised mehikesed» välja. Olukord oli taas kontrolli all. 

Tänavune suurõppus Siil on eriti mahukas ka politsei- ja piirivalveameti jaoks, liiklejatel tuleb arvestada paljude kontrollpunktidega üle Eesti. Vaata interaktiivset graafikut SIIT.

2011. aasta rünnak

Eesti lähiajaloos on korra kaitseministeeriumit rünnatud. 11. augustil 2011 tungis Maardus elanud Karen Drambjan relvaähvardusel kaitseministeeriumi hoonesse, tulistas inimesi ja õhkis lõhkeseadeldisi.

Ekspertiiside, tunnistajate ütluste ja videosalvestistega on kindlaks tehtud, et Drambjan tulistas rünnaku käigus kõigepealt kaitseministeeriumis tööülesandeid täitnud relvastamata inimeste ja hiljem ka politseiametnike suunas. Kaks politseinikku said Drambjani lasust tabamuse, kuid tänu kaitsevarustusele said mõlemad teenistust jätkata. Karen Drambjan hukkus tulevahetuses politseinikega.

Rünnaku asjaolude väljaselgitamiseks alustatud kriminaalasi lõpetati pärast kohtueelse menetluse läbiviimist, sest kahtlustatav Karen Drambjan on surnud ja uurimise käigus kogutud info põhjal ei saa järeldada, et tal oleks olnud kaasosalisi. Rünnaku lõplik eesmärk jäi uurimise käigus selgusetuks.

Tagasi üles
Back