Rakveres rüvetati öösel nii Vabadussõja kui punaväelaste monumenti

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Rakveres rüvetasid vandaalid möödunud ööl Vabadussõja monumenti ning ka Nõukogude sõduritele pühendatud mälestussammast.

«Avalikus kohas toime pandud süütegudel on oluline mõju kogukonnale ja seetõttu on tähtis, et meid rikkumistest teavitatakse. Alustasime menetlust ja meie esmaseks eesmärgiks on välja selgitada tegude toimepanijad,» ütles politsei- ja piirivalveameti (PPA) Rakvere piirkonnavanem Kristi Fuchs.

PPA Ida prefektuuri pressiesindaja teatel märkasid patrullpolitseinikud kolmapäeva õhtul kella 23.30 paiku, et Rakveres Lydia Koidula pargis asuvale Vabadusõja mälestussambale oli markeriga soditud ja lähedalt oli välja tõmmatud neli heki istikut.

«Politseinikud kontrollisid öösel jalgsipatrulli käigus ka teisi mälestusmärke, sealhulgas Rakvere vennashaua mälestusmärki Koidula pargis, kuid muid rikkumisi ei tuvastatud. Neljapäeva hommikul kella 9.35 paiku teatati, et vennashaua mälestusmärgi juures on vandaalitsetud ning ümber on lükatud lillevaasid ja küünlad,» ütles PPA esindaja.

Politsei alustas mõlema juhtumi kohta süüteomenetlust. Täpsemad asjaolud selgitatakse menetluse käigus.

Politsei jaoks möödus 9. mai üldiselt rahulikult, politsei sekkumist oli vaja ainult mõne üksiku Venemaa võidupüha tähistamisega kaudselt seotud intsidendis.

Tagasi üles