Ukraina julgeolekuteenistus otsis läbi Venemaa telekanalite kontorid Kiievis

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

SBU ametnik.

FOTO: Valery Matytsin/TASS/Scanpix

Venemaa riiklik uudisteagentuur RIA Novosti teatas täna, et Ukraina ametnikud otsisid läbi agentuuri kontori Kiievis ning viisid vähemalt ühe töötaja ülekuulamisele. Samuti otsiti läbi propagandakanali RT kontor, mis asub RIA Novostiga samas hoones. 

Ukraina Julgeolekuteenistuse (SBU) esindaja Olena Gitlianska teatas, et uuritakse Venemaa valitsuse kontrollitud meediakanalite võrku, mida kasutatakse vahendina hübriidsõjas Ukraina vastu. Lisati, et uurimine on endiselt käimas. Gitlianska teatas Facebookis, et kogutud on tugevaid tõendeid ja need avalikustatakse hiljem. 

Varasemalt peeti kodu lähedal kinni RIA Novosti Ukraina osakonna reporter Kõrõlo Vyshinski. 

Kiiev on viimaste aastate jooksul kinni pidanud või riigist välja saatnud mitmeid «ajakirjanikke», kes on levitanud Ukraina riigi vastu vaenulikku propagandat ja toetanud riiki lõhkuvate separatistide eesmärke. 

Kremli hinnangul on läbiotsimine skandaalne. «Kui tõesti on nii, et Ukraina korrakaitseameti teod on kuidagi seotud nende meediaorganisatsioonide professionaalse tööga, siis oleks see šokeeriv ja skandaalne,» ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.

Propagandakanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan arvas, et Ukraina tahtis kätte maksta Venemaa president Vladimir Putini poolt täna avatava Kertši silla eest. 

SBU teatel jagavad RIA Novosti ja RT Kiievi kesklinnas tööruume. RIA Novosti Ukraina osakonnas töötab kuni 15 ajakirjanikku, kellest mõned edastavad informatsiooni Moskvas asuvasse peakorterisse. Ülejäänud töötajaid juhib Vyshynski ja nende ülesandeks on ria.com.ua veebilehe haldamine ning uudiste edastamine Ukraina publikule. 

Tagasi üles