Putin nõuab Venemaa õhutõrje täiustamist

Õhutõrjesüsteemid S-400. FOTO: Sergei Karpukhin / Reuters/Scanpix

Vene president Vladimir Putin seadis relvatööstusele ülesande kiirendada lähikosmosesse ulatuva õhutõrjesüsteemi S-500 saritootmisse saatmist.

«Üks tähtis ülesanne on täiustada täppisrelvade ja nende kandjatega võitlemise vahendeid. Tuleb innukalt arendada ja suurendada õhutõrjetehnloogiate arvu. Jätkata kompleksi Pantsir tänapäevastamist ja kiirendada lähikosmosesse ulatuva õhutõrjesüsteemi S-500 saritootmisse saatmist,» ütles Putin eile relvastusnõupidamisel Sotšis, nõudes ettekannet tööst nendes suundades.

Praegu võetakse Vene vägede relvastusse õhutõrjesüsteemi S-400 Triumf.

Õhu- ja raketikaitsevägede ülem õhujõudude asejuhataja kindralleitnant Viktor Gumennõi ütles Interfaxile, et õhutõrjesüsteemi S-500 Prometei on oodata vägedesse 2020. aasta paiku. 

S-400 Triumf. FOTO: Vitaliy Ankov / Sputnik/Scanpix

S-500 süsteem töötaks koos praegu teenistuses oleva S-400 süsteemiga. Pikemas plaanis soovitakse S-500 ja S-400 süsteemidega asendada vanemad S-300 süsteemid. 

Väidetavalt suudaks S-500 sihtmärki tabada rohkem kui 95 kilomeetri kõrguselt. Sellist suutlikkust pole ühelgi teisel õhutõrjesüsteemil. Samuti on väidetud, et süsteemiga oleks võimalik üheaegselt hävitada 10 ballistilist raketti. 

Tagasi üles
Back