Kristian Jaani jätkab Põhja prefektina veel viis aastat

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Põhja prefekt Kristian Jaani.

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Siseminister Andres Anvelt kinnitas Kristian Jaani jätkamise Põhja prefektina ka järgneval viiel aastal.

Ettepaneku Kristian Jaani jätkamiseks tegi peadirektor Elmar Vaher. «Olen töötanud Kristian Jaaniga ühes meeskonnas alates 2008. aastast ning kõik need aastad on Kristianit saatnud suur tahe, otsustuskindlus ja positiivsus. Kristianil on alati riskide maandamine läbi mõeldud ja meeskond pingutab täiel rinnal. Muidu ei saakski pealinna politseid juhtida,» sõnas Vaher.

Kohaliku kogukonna turvalisuse eestkõnelejana näeb Jaani piirkonnapolitseinikke, kes saavad turvatunnet luua usaldusväärse ja inimliku suhtluse ning turvalise keskkonna arengusse panustamisega, mitte tagajärgedega tegelemise või karistamisega.

«Konstaablite pidev kohalolu, ka sotsiaalmeedias aitab kaasa kogukonnasisesele sotsiaalsele kontrollile, kus ükski mure ei tohi jääda märkamatuks. Pean siin eelkõige silmas lähisuhtevägivalda ja laste heaolu, aga ka argisemaid küsimusi nagu tänavavalgustus või teede korrashoid. Turvavatunne algab sageli pisiasjadest,» ütles Jaani.

Tema sõnul on politseinikel jätkuvalt fookuses ka liiklusturvalisus ning järelevalve kõrval ohutuma liikluskeskkonna toetamine.

Kristian Jaani peab kõige olulisemaks lastevastaste seksuaalkuritegude, majanduskuritegude, küberruumis toimuva ja kriminaaltulu toovate kuritegude uurimist. Sama palju vajab politsei tähelepanu narkomaania probleem Tallinnas ja Harjumaal.

«Narkomaania on sõltuvushaigus, mida ei ravi karistusõigusega. Sellega tuleb tegeleda, sest tihti käivad sõltuvusega käsikäes ka kuriteod,» ütleb Jaani.

Narkomaaniaga võitlemiseks on prefektuuris koostöös partneritega Tervise Arengu Instituudist ja kohalikest omavalitsustest ellu kutsutud sekkumisprogrammid «Puhas tulevik» ja «Valik» ning lähitulevikus plaanitakse välja töötada programm fentanüülisõltlastele. «Meie kriminaalpolitsei põhiülesanne on narkootikumide kättesaamise tõkestamine tänaval, seda eriti alaealistele. Siin oleme saavutanud palju, aga väga pikk tee on veel minna - nii õigusruumis, ühiskondlikus hoiakus kui ka vastavates programmides,» ütles Jaani.

Oma töötajatele tahab Jaani pakkuda motiveerivat keskkonda, mis aitaks kõigi Eestis elavate või viibivate inimeste turvalisust ja turvatunnet luua. «Kui minu kolleeg on rahul oma töökeskkonna ja meeskonna sisekliimaga, siis peegelduvad need väärtused ka tema töös.»

Kristian Jaani on Põhja prefekt alates 2013. aastast. Varasemalt juhtis ta Põhja prefektuuris korrakaitsebürood ning enne seda Põhja politseiprefektuuris Lõuna politseiosakonda. Politseikooli läks Jaani 1995. aastal ning teenistusse asus ta 1997. aastal. 2014. aastal omandas Kristian Jaani sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku instituudis sotsiaalteaduste magistrikraadi.

Tagasi üles