Põhja-Korea keeldub suhete paranemiseni kõnelustest Lõunaga

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Põhja-Korea liider Kim Jong-un.

FOTO: AFP/SCANPIX

Põhja-Korea ei pea kõnelusi Souliga praeguses diplomaatilises olukorras, teatas neljapäeval Pyongyang, kutsudes Lõuna-Korea ametnikke «ignorantseteks ja ebakompetentseteks».

Kõrgetasemeline kohtumine kahe naaberriigi vahel pidi toimuma kolmapäeval, kuid Pyongyang taganes sellest sama päeva hommikul, tuues põhjuseks Lõuna-Korea ja USA ühisõppused Max Thunder.

Kaks nädalat kestvad õppused algasid 11. mail ja hõlmavad kokku umbes sadat sõjalennukit. Põhja-Korea riiklik uudisteagentuur KCNA teatas, et õppuste näol on tegemist provokatsiooniga, sest seal harjutatakse rünnakut Põhja-Korea vastu ja see on vastuolus Korea poolsaarel aset leidnud «positiivsete poliitiliste arengutega».

«Kuni see tõsine olukord, mis viis Põhja-Lõuna kõrgetasemeliste kõneluste peatamiseni, on lahendatud, ei ole kunagi lihtne istuda praeguse Lõuna-Korea režiimiga vastamisi,» ütles Põhja pealäbirääkija Ri Son Gwon KCNA-le.

Põhja-Korea on ka hoiatanud, et 12. juuniks kavandatud tippkohtumine USA-ga võib ära jääda, kui Ühendriigid nõuavad neilt tuumaarsenalist loobumist.

Ri kritiseeris ka Souli reaktsiooni kohtumise ärajätmisele.

«Antud võimaluse juures on praegused Lõuna-Korea võimud selgelt näidanud, et nad on ignorantne ja ebakompetentne grupp, kel pole elementaarset arusaama hetkeolukorrast,» ütles ta.

Tagasi üles