Rootsi hävitajad tulevad esmakordselt Eestisse õppusele

Rootsi õhuväe hävitaja JAS 39 C Gripen.

FOTO: Jeppe Gustafsson / TT / Scanpix

Uuel nädalal algab Rootsi kaitseväe iga-aastane suurõppus AFX18, et harjutada Rootsi territoriaalset kaitsmist ning seekordsele õppusele on kaasatud ka Eesti õhuvägi, kes võimaldab Rootsi hävituslennukitel kasutada Ämari lennubaasi.

Ämari lennubaasi saabub õppusel osalev eskadrill kaheksa JAS 39 Gripen hävitajaga 22. mail. Koos lennukitega paikneb õppusel ajal Ämaris ligi sada Rootsi õhuväelast, teatas kaitsevägi.

Lennud toimuvad ööpäevaringselt ja õppuse õhulahingud peetakse Rootsi õhuruumis, kuid hävitajaid võib näha lendamas ka Eesti taevas. Rootsi õhuväelased harjutavad õppusel koos partneritega erinevate õhuoperatsioonide läbi viimist.

«Tegemist on peale taasiseseisvumise esmakordse ühisõppusega Eesti ja Rootsi õhuvägede vahel,” ütles õhuväe staabiülem õhuväe ülema ülesannetes kolonel Riivo Valge. See on kindlasti huvitav väljakutse mõlemale osapoolele ning suurepärane võimalus koostöö harjutamiseks riikide vahel,» lisas kolonel Valge.

AFX18 õppusest võtab osa kuni 3500 vormikandjat ning kaasatud on kõik Rootsi kaitseväe väeliigid. Välisriikidest osalevad lisaks Eestile veel Soome, Prantsusmaa ning Hispaania.

Tagasi üles
Back