Ajalikkus ja ajatus kohtuvad maailma suurimal liivakellal
Disainer Priit Verlin, kes on ka tarva skulptuuri püstitamise idee autor, pakub nüüd Rakvere kesklinnale maailma suurimat töötavat liivakella, mille kõrgus ulatub kümne meetrini.

  • Turismiatraktsiooni vajalikkusest Keskväljakule ja külastajate suunamisest kesklinna on räägitud juba ammu, sest sageli piirduvad turistid vaid linnuse külastamisega ning kaunil Keskväljakul ulub üksnes tuul.
  • Priit Verlin, kes on giidina ilmas palju ringi rännanud, teab, et müüb maailma suurim, maailma kõrgeim ja nii edasi, samas peab see olema üheselt mõistetav ja mänguline.

2. okt 2015, Lääne-Virumaa, Rakvere persoon, Priit Verlin Fotol: Priit Verlin

FOTO: Meelis Meilbaum

Tellijale

Praeguseks on Priit Verlin koos isa ja poeg Aimar ja Sander Ilvesega saanud Sõmeru töökojas valmis liivakella paari meetri kõrguse prototüübi ning katsetab seda. Seejärel näitab ta imevigurit linnajuhtidele, kes on pannud koalitsioonilepingusse punkti «rajada Keskväljakule turismiatraktsioon». Avalikkusel on võimalik unikaalse liivakella prototüüpi näha homme Pika tänava laadal Virumaa Teataja vana maja ees.

Turismiatraktsiooni vajalikkusest Keskväljakule ja külastajate suunamisest kesklinna on räägitud juba ammu, sest sageli piirduvad turistid vaid linnuse külastamisega ning kaunil Keskväljakul ulub üksnes tuul.

Tagasi üles