Tšernjavski püstitas Stockholmis kaks isiklikku rekordit ja võitis omapärase kolmevõistluse

Eesti kümnevõistleja Taavi Tšernjavski.
Eesti kümnevõistleja Taavi Tšernjavski. Foto: Liis Treimann

Tänase Stockholmi Teemantliiga etapi raames toimus ka omapärane kolmevõistlus, mis koosnes 110 meetri tõkkejooksust, kettaheitest ja 400 meetri jooksust. Esikoha pälvis kaks isiklikku rekordit püstitanud Taavi Tšernjavski.

Tšernjavski sai tõkkejooksus isiklikku rekordit tähistanud 14,76-ga kuue sportlase seas viienda koha ja 879 punkti, aga kettaheitetulemus 45.05 andis 768 punkti ja tõstis eestlase 400 meetri jooksu eel liidriks.

Kogenud Hollandi mitmevõistleja Eelco Sintnivolaas (14,22 ja 41.09) kaotas Tšernjavskile enne viimast ala 13 ning rootslane Fredrik Samuelsson (14,39 ja 42.09) 25 punktiga. Tšernjavski 400 meetri jooksu isiklik rekord (49,15) jäi Samuelssoni omale (48,99) alla natuke ja Sintnicolaasi omale (47,88) palju.

Sellele vaatamata võitis Tšernjavski nii jooksu kui ka kolmevõistluse. Eestlane püstitas 49,00-ga isikliku rekordi. Sintnicolaas oli 49,46-ga kolmas ja Samuelsson 49,61-ga neljas.

Stockholmi kolmevõistlus:

1. Taavi Tšernjavski (Eesti) 2508
  2. Eelco Sintnicolaas (Holland) 2473
  3. Fredrik Samuelsson (Rootsi) 2465
  4. Fredrik Ekholm (Rootsi) 2416
  5. Elmo Savola (Soome) 2287)

23-aastane Tšernjavski parandas mai alguses Firenzes toimunud kümnevõistlusel oma isiklikku rekordit 71 punktiga ja kogus kokku 7873 punkti, millega täitis ta ära ka suvise Berliini EM-normi. Kuna Eestil on kümnevõistluses normitäitjaid juba viis, siis nõrgima tulemusega Tšernjavski suure tõenäosusega EMil starti ei pääse.

* * *

Meeste 400 meetri tõkkejooksus oli stardis Rasmus Mägi, kelle võistlus ebaõnnestus. Ta jäi 50,11-ga eelviimaseks ehk seitsmendaks. Neljapäeval Oslos näidatud ajale kaotas Mägi 0,76 sekundiga. Võitis Katari tõkkejooksja Abderrahman Samba, kes püstitas 47,41-ga Aasia rekordi.