Savisaare-Toobali skeemid toovad Keskerakonnale hiigelnõude

  • Paavo Pettai tehingutest Keskerakonnaga on valminud kolm finantsanalüüsi.
  • Kuni Keskerakond ei tõesta vastupidist, veenavad ERJK-d reklaamiärimehe analüüsid.
  • Mihhail Korb kurdab, et Priit Toobal ja Edgar Savisaar ei andnud Keskerakonna praegusele ladvikule infot tehingutest Pettaiga.
  • Lisaks Pettai nõudele seisab Keskerakond silmitsi ka ERJK kahe nõudega tagastada riigieelarvesse varjatud annetused.

Keskerakonna kampaania 2013. aastast.

FOTO: Toomas Huik

Keskerakonna vanadesse võlgadesse on korraga hambad sisse löönud nii endine usaldusmees, erakondade rahaasjade uurijad kui ka riigiprokuratuur. Nõuete kogusumma ületab 1,5 miljonit eurot. Nende kohtus jõusse jäämine viiks erakonna pankroti äärele.

Tellijale Tellijale

Keskerakonna endine ihureklaamiärimees Paavo Pettai on otsekui või sees. Kuigi rahaliselt on tal rasked päevad, on talle tekkinud kaks ebatõenäolist liitlast – riigiprokuratuur ja Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK).

Viimane saatis mai algul riigiprokuratuuri kuriteokaebuse, mille alusel lükati Wismari tänaval käima järjekordne Keskerakonna kriminaaluurimine. Sel korral pole mängus mitte üksnes maine, vaid ka väga-väga palju raha.

Kogu lugu puudutab erakonna eksjuhi Edgar Savisaare ja endise peasekretäri Priit Toobali skeeme aastatest 2013–2015.

Nimelt oli ERJKd juba pikalt vaevanud kahtlus, et Keskerakonna toonane raamatupidamine polnud puhas, kuna ei klappinud majandusaasta aruannetes avalikkusele esitletuga. Vett segasid veel Pettaile võlgade katteks antud garantiikirjad, kunagine hämar majatehing Tartus ja veider tegevus partei sularahakassaga.

Abi saabus märtsis sealt, kust seda vaevalt oodati.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles