Sõudesprint pakkus üllatusi: Taimsoo järel lõpetas noor pärnakas, kes edestas koondislasi

Mirell Põlma
, keeletoimetaja
Kaspar Taimsoo püüab täna Viljandis Eesti meistritiitlit.
Kaspar Taimsoo püüab täna Viljandis Eesti meistritiitlit. Foto: Marko Saarm / Sakala

Ehkki laupäeval Eesti sprindimeistrivõistlustel Tallinnas Harku järvel tõusis suvepealinna klubide sõudjatest poodiumi kõrgeimale astmele vaid äsja 18aastaseks saanud Greta Jaanson, tundsid siinsed veesportlased rõõmu muud karva medaleist.

Poiste B-klassis tagas Pärnu sõudeklubi ühepaadisõudjale Mark Kiradile kolmanda koha 250 meetri läbimine 49,2 sekundiga. Ta pidi alla vanduma tartlasele Ken-Markus Ülele ja pealinlasele Uku-Siim Timmuskile. Kiradi võitis muide pronksi väga napilt: fotofiniš tegi kindlaks, et pärnakas pisut edestas tallinlast Daniil Ovsjannikovi. Samas ea- ja paadiklassis tuli tüdrukute seas teiseks Jane-Riin Nõmmsalu Kalevi sõudekeskusest.

Noormeeste A-klassi roolijata kahepaadil libisesid kolmandana üle finišijoone Jasper Pruuli ja Chris-Eric Lainemäe (Pärnu SK).

Neidude A-klassi ühepaadil pälvis meistritiitli Jaanson Pärnu sõudeklubist. Kusjuures temagi kullavõidu otsustas fotofiniš, mis kinnitas, et Jaanson edestas tallinlanna Liisa-Marie Läänet. Mõlemad läbisid distantsi 50,7 sekundiga.

Päeva oodatuimas, meeste ühepaatide finaalis näitas Kaspar Taimsoo konkurentidele koha kätte. Mõnevõrra üllatuslikult lõpetas tema järel 1998. aastal sündinud Margus Kodasma (Pärnu SK), edestades kalevlast Joosep Laost (45,4). Kusjuures Laose pronksigi otsustas fotofiniš: pärnakas lõpetas MK-etapi paarimehe, tallinlase Jüri-Mikk Udami ees.