Trump: tõin maailma tagasi tuumakatastroofist

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Donald Trump ja Kim Jong-un.

FOTO: AFP / Scanpix

USA president Donald Trump avaldas teisipäeval sotsiaalmeedias arvamust, et kohtumine Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga on aidanud märkimisväärselt vähendada tuumaohtu maailmas.

«Maailm on astunud pika sammu tagasi võimalikust  tuumakatastroofist,» ütles Trump suhtlusvõrgustikus Twitter.

«Pole enam raketitulistamisi, tuumakatseid ega -uuringuid! Pantvangid on tagasi oma perede juures. Suured tänud esimees Kim, meie päev koos oli ajalooline!» kirjutas president.

Enamik Lõuna-Korea ajalehti reageeris Donald Trumpi ja Kim Jong-uni teisipäevasele Singapuri tippkohtumisele ettevaatliku optimismiga, nimetades seda esimeseks sammuks rahu suunas.

Ajalehed märkisid, et riigijuhtide ühisavaldusest jäi välja Washingtoni nõudmine Põhja-Korea täielikuks, tõendatavaks ja pöördumatuks tuumavabaduseks, samuti ei olnud avalduses ajakava plaani saavutamiseks. Ajalehed lisasid, et konkreetseid samme Põhja-Korea tuumaarsenali hävitamiseks arutatakse jätkukõnelustel.

«Tippkohtumist ei saa pidada läbikukkumiseks. Juba see, et kaks vastast kohtusid, oli ajalooline sündmus. Esimene samm Korea sõja järgse vaenu lõpetamiseks on astutus,» kirjutas liberaalne päevaleht Joongang.

Tagasi üles