Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

«Me peame eesti keelt rääkima!»

Stiven Blum (15, keskel) ehk pool 9. klassist, tema vend Dmitri Blum (14, vasakul) ehk pool 8. klassist ja Juhan Poležajev (13) ehk pool 7. klassist vahetunnil Suetuki põhikooli õuel möllamas. Taamal koolimaja, mille vähegi uueaegsemaks tegemisega on tuli takus. Vasakpoolse akna taga asub näiteks võimla, mis on rikkama pere suure toa mõõtu. FOTO: Jaanus Piirsalu

Siberi eestlaste suurimas ja vanimas külas Ülem-Suetukis kuuleb noortes peredes üha rohkem eesti keelt, kuid kohaliku kooli sulgemine paneks noored külast lahkuma. Eesti ülesanne on kõigiti aidata, et Suetukis kooli kinni ei pandaks – siis säilib seal veel eestlaste küla.

Tellijale Tellijale

Külaelanike arv Suetukis väheneb kogu aeg tasapisi. Hea uudis on aga see, et võrreldes kümne aasta taguse ajaga elab külas palju rohkem noori peresid ja väikeseid lapsi. Ja veel parem uudis on, et eesti keel on nendes noortes peredes järjest popim.

«Ma ei oskagi oma lastega vene keelt rääkida,» põrutab Mari-Liis Gavrilova (24) küsimuse peale, mis keeles ta oma kolmeaastase Marika ja viiekuuse Martiniga suhtleb.

Tagasi üles
Back