R, 9.12.2022

Vene saatkond Krištafovitšile: nõukogude sõduriteta oleks teid seebiks tehtud

Postimees
Vene saatkond Krištafovitšile: nõukogude sõduriteta oleks teid seebiks tehtud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9
Jevgeni Krištafovitš.
Jevgeni Krištafovitš. Foto: Jaanus Lensment

Russofoobide nimekirja kantud poliitik Jevgeni Krištafovitš küsis Venemaa saatkonnalt Tallinnas russofoobi tunnistust. Vene saatkonna Facebooki seinal puhkes seejärel sõnasõda, mille lõpetuseks teatas saatkonna esindaja, et ilma nõukogude sõduriteta oleks Krištafovitš tehtud lambivarjuks või seebiks.

Vestlus Vene saatkonna Facebooki lehel muutus teravaks pärast seda, kui Krištafovitš küsis saatkonnalt russofoobi tunnistust.

Vene saatkond vastas, et selliseid tunnistusi ei väljastata ning sellega, milliseid dokumente saatkond väljastab, saab tutvuda Vene saatkonna koduleheküljel.

«Kahju, ma oleks seda hoidnud järeltulevatele põlvedele. Kujutage ette, kui kellelgi oleks tänapäeval ametlik dokument selle kohta, mille oleks väljastanud Saksa suursaadik Moskvas krahv Schulenburg (kes, nagu hiljem selgus, oli korralik inimene) selle kohta, et kodanik on «natsifoob» ja Adolf Hitleri isiklik vaenlane. Tänapäeval oleks sellise isiku järgi nimetatud tänav mõnes Baden-Badeni linnas,» kirjutas Krištafovitš.

Vene saatkond märkis selle peale, et Venemaa ja Natsi-Saksamaa võrdlemine on kohatu.

«Meenutame, et kui ei oleks olnud nõukogude sõdureid, oleks teist parimal juhul tehtud lambivari, halvimal juhul aga seepi,» kirjutas saatkond.

Märksõnad
Tagasi üles