Islamiriik nõudis naisvangide vabastamist ja ähvardas hukkamistega

Kaader islamistide pantvangivideost. FOTO: Reuters/Amaq

Sunniitlik äärmusrühmitus Islamiriik (IS) ähvardas kolme päeva pärast hukata kuus Iraagi päritolu meest, kui Bagdadi võimud ei vabasta sunnimoslemitest naisvange.

Islamistide propagandaagentuuri Amaq vahendusel avaldatud videos võib näha kuute meest, kelle nägudel on peksmisjäljed.

Pühasõdalaste kinnitusel on tegemist Iraagi politseiametnike ja Hashed al-Shaabi poolsõjaväelise rühmituse võitlejatega, kes mängisid võtmerolli sõjas islamistide vastu.

Iraak kuulutas võitu Islamiriigi üle juba detsembris ja on vangistanud sadu naisi, kes olid äärmusrühmituse teenistuses.

Iraagi võimud teatasid laupäeval äärmusrühmituse Islamiriigi 45 džihadisti tapmisest Süüria idaosas korraldatud õhurünnakus. Tapetute seas oli ka rühmituse juhtivliikmeid. Sõjaväe teadaande kohaselt oli sihtmärgiks oli pühasõdalaste liidrite kohtumine Süüria Deir Ezzori provintsi Hajini piirkonnas. Hukkunute seas oli džihadistide "sõjaministeeriumi" kõrge liige, tema asetäitja, kohalik komandör ja pressiametnik. Sõltumatut kinnitust Bagdadi teatele seni ei ole.

Umbes 50 kilomeetri kaugusel Iraagi piirist asuv Hajin on suurim IS-i kontrolli alla jäänud asustatud punkt Süürias.

Londonis baseeruv Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus teatas möödunud kuul, et Hajinis elab vähemalt 65 IS-i kõrget liiget.

Linna on alates möödunud aasta lõpust piiranud Süüria Demokraatlikud Jõud - USA toetatud kurdi ja araabia võitlejate ühendus.

Iraagi õhujõud on korraldanud aprillist saadik mitmeid rünnakuid IS-i valduses olevale Süüria territooriumile. 24. mail võeti sihikule IS-i väidetav peakorter Hajinis.

Tagasi üles
Back