Pildid ja video: pidu venelaste õuel, Vene jalgpallikoondis seljatas Hispaania ja pääses veerandfinaali

Inna-Katrin Hein

Eile, 1. juulil alistas Venemaa jalgpallikoondis MMil Hispaania koondise penaltidega 4:3 ja saab vastaseks Horvaatia, mis võitis samuti penaltidest Taanit 3:2.

Venemaal tekitas koondis, mis oli viimastel aastatel vaid kaotusi kogenud, joovastuse ja pidustustelaine, teatab Reuters.

Vene jalgpallifännid tähistamas oma koondise jõudmist MMi veerandfinaali
Vene jalgpallifännid tähistamas oma koondise jõudmist MMi veerandfinaali Foto: YURI KADOBNOV / AFP
Venemaa jalgpallikoondis jõudis MMi veerandfinaali
Venemaa jalgpallikoondis jõudis MMi veerandfinaali Foto: CIAMBELLI/SIPA / CIAMBELLI/SIPA

Enne MMi favoriitideks peetud Argentina, Portugal, Saksamaa ja Hispaania on nüüdseks välja langenud, andes võimaluse särada teistel.

Hispaania koondis kaotas Venemaale penaltidega 3:4
Hispaania koondis kaotas Venemaale penaltidega 3:4 Foto: CIAMBELLI/SIPA / CIAMBELLI/SIPA

Venemaal peetakse väravavaht Igor Akinfejevit rahvuskangelaseks, kuna ta suutis tõrjuda Iago Aspase ja Koke penaltid.

Igor Akinfejev
Igor Akinfejev Foto: Victor R. Caivano/AP/Scanpix

Enne MMi peeti Venemaa koondist nõrgimaks, talle anti kõige viimane asetus ja keegi ei oleks arvanud, et venelased suudavad kuigi kaugele jõuda.

Vene jalgpallifännid leidsid pärast eilset võitu, et kuna Venemaa investeeris MMi korraldamisse väga palju, siis pidi koondis end kokku võtma ja näitama, et nad on võrdväärsed paljude teiste riikide jalgpallikoondistega.

Vene jalgpallifännid tähistamas oma koondise jõudmist MMi veerandfinaali Foto: Vasily Maximov / AFP

Kuna korraldajariigi Venemaa koondis pääses MMil edasi, siis on see kasvatanud venelaste huvi jalgpalli vastu. Tavaliselt on nii, et kui korraldajariik välja langeb, siis kahaneb kohalike huvi MMi vastu.

«Olen veendunud, et Venemaa jõuab poolfinaali, kuid miks mitte ka finaali,» sõnas end Vladimirina tutvustanud mees ajakirjanikele.

Vene jalgpallifännid tähistamas oma koondise jõudmist MMi veerandfinaali Foto: OLGA MALTSEVA / AFP

Venemaa ja Horvaatia koondis kohtuvad MMi veerandfinaalis 7. juulil. Seega näeb siis ida- ja lõunaslaavlaste duelli.

Horvaatia-Taani kohtumine MMil lõppes horvaatide võiduga 3:2
Horvaatia-Taani kohtumine MMil lõppes horvaatide võiduga 3:2 Foto: Ritchie B. Tongo/Scanpix