E, 5.12.2022

Setomaal tabati alajahtunud Eritrea kodanik

Anna Ploompuu
, reporter
Setomaal tabati alajahtunud Eritrea kodanik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Foto: Arvo Meeks / LEPM

Täna varahommikul pidasid piirivalvurid Setomaal Ulitina külas kinni läbimärja alajahtunud Eritrea kodakondsusega mehe, kes oli Eestisse saabunud Venemaalt. Võõramaise välimusega abivajajast teatas piirivalvuritele kohalik elanik.

Piirivalvurid pidasid alajahtunud mehe kinni täna hommikul kella 7 paiku. Esialgsetel andmetel oli keskealine mees ületanud ebaseaduslikult piiri suunaga Vene Föderatsioonist Eestisse.

Mees viidi asjaolude selgitamiseks ja menetlustoiminguteks kordonisse, kuhu kutsuti kohe ka kiirabi, kes andis mehele esmaabi. Mehe terviseseisund on nüüdseks parem, kui oli seda leidmise hetkel.

Võõramaise välimusega abivajavat meest märkas esiti kohalik elanik, kes sellest omakorda kohe piirivalvuritele teada andis. 

Saatse kordoni juht Arvi Suvi kirjeldas, et võõramaise välimusega abivajavat meest märkas esiti kohalik elanik, kes sellest omakorda kohe piirivalvuritele teada andis. Tema kinnitusel on kohalikud elanikud olnud piirivalvuritele läbi aegade headeks partneriteks, täiendavateks silmadeks ja kõrvadeks piiriäärsel alal.

«Meil on piiriäärsete elanikega olnud hea usalduslik kontakt, mistõttu jõuavad tähelepanekud kahtlastest inimestest ja sõidukitest kiiresti piirivalvuriteni. Teavitatakse mitte ainult piirijuhtumitest, vaid ka teistest turvalisusega seotud murekohtadest. Kuna piiriäärsel alal on väiksemad kogukonnad, kus kõik tunnevad kõiki, pannakse teraselt tähele iga kõrvalekallet tavalisest argipäevast,» kiitis kordonijuht kohalike tähelepanelikkust.

«Piirivalvurite ja kohalike koostöö kõrval aitab kindlasti ka piiri lõplik väljaehitamine kaasa, et saame tänasest parema ülevaate piiril toimuvast ja väheneb võimalus ebaseaduslikeks piiriületusteks,» avaldas ta.

Selle juhtumi üksikasjade uurimine jätkub.

Märksõnad
Tagasi üles