P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ameeriklased käisid agaralt eelhääletusel

Oliver Tiks
, reporter / toimetaja
Facebook
Comments

USA presidendivalimised jõuavad kulminatsiooni täna, kuid erakordselt suur hulk valijaid tungles jaoskondades juba eelhääletuse ajal, mistõttu tekkis mure, kas kõigile jätkub hääletusmasinaid ja -sedeleid.

George Masoni ülikooli uuringust selgub, et varajasi hääletajaid oli tänavu märksa rohkem kui nelja aasta eest – umbes 30 protsenti, vahendas Reuters. Paljudes osariikides oli valida soovijaid juba eelhääletuse ajal nii palju, et nad pidid ootama tunde. Suurt aktiivsust oodatakse ka täna.

Baruchi kolledži professor Doug Muzzio tõdes, et seekordsed valimised on rahva kaasa tõmmanud. «Nad on pinges, nad kardavad, nad loodavad, ent nad tahavad oma häält maksma panna ja tulevad tohutul arvul välja,» kirjeldas ta meeleolusid. «See saab olema rekordiline.»

CNNi andmetel on seejuures vähemalt üheksas osariigis seni aktiivsemad olnud demokraadid, kes edestavad vabariiklaste poolt hääletamas käinuid suhtes kolm kahele. Spetsialistid peavad selle põhjuseks Barack Obama kampaaniat, mis on üritanud harida valijaid ja kutsunud kõiki toetajaid oma häält varakult andma.

 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles