Paet esitles oma Palestiina-nägemust ka Iisraeli kolleegile

Eesti välisminister Urmas Paet ja Iisraeli välisminister Avigdor Lieberman ÜROs.

FOTO: Välisministeerium

Välisminister Urmas Paet ütles eile New Yorgis kohtumisel Iisraeli välisministri Avigdor Liebermaniga, et Eesti peab oluliseks Iisraeli ja Palestiina otseläbirääkimiste taastamist, mis viiksid kahe riigi lahenduseni ning vähendaksid pingeid regioonis.

«See on eriti oluline praegu, kui kriisi jätkumine võib mõjutada ka kogu niinimetatud Araabia kevade arenguid,» märkis ta.

Paet kinnitas, et Eesti ei toeta ühepoolseid samme, mis ei aita kaasa lahenduse leidmisele.

«Sellised sammud tekitavad suuri ootusi ja tugevaid emotsioone ning kui ootused kiiresti ei täitu, siis tulemus on uus pettumus ning hoopis piirkonna stabiilsuse nõrgenemine ja Iisraeli-Palestiina kõneluste taasalustamise lükkumine veelgi kaugemasse tulevikku,» ütles Paet kohtumisel.

Iisraeli välisminister Lieberman väljendas kohtumisel pettumust, et Palestiina on võtnud ette ühepoolsete sammude astumise. Ta lisas, et selline lähenemine ei aita kaasa Lähis-Ida rahuprotsessile ning kinnitas, et Iisrael on valmis läbirääkimisi jätkama.

Välisministrid Paet ja Lieberman rääkisid kohtumisel ka kahe riigi omavahelistest suhetest. «Oluline on kaubandussuhete tihendamine ja poliitiliste konsultatsioonide jätkamine,» märkis Eesti välisminister.

Välisminister Paet kohtus New Yorgis ka Ameerika juudikomitee esindajatega. Paet ütles kohtumisel, et Eesti juudikogukonnal on oluline koht Eesti majandus- ja kultuurielus. Kohtumisel Ameerika juudikomitee esindajatega arutas Paet olukorda Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas ning ka Valgevenes.

Paet kohtus New Yorgis ka Euroopa Liidu ja NATO riikide välisministritega ning Jordaania, Indoneesia ja Gambia kolleegiga.
 

Tagasi üles