Sisuturundus

Läbimõeldud minipuhkus spaas pakub meelerahu ja naudinguid

FOTO: Estonia Spa Hotels AS

Mitte alati ei pea puhkust planeerima aastakese ette - seda saab teha ka hetkeajel Eestis. Soovitusi, kuidas edukalt spaa minipuhkust planeerida, jagab ESTONIA Resort Hotel & Spa turundusspetsialist Jaanika Priimägi.

Eesti on spaade poolest rikas ning igal aastal lisandub teenuste nimekirjadesse ka hulgaliselt uusi ja põnevaid hoolitsusi. Valiku tegemine ei pruugi seetõttu sugugi lihtne olla. Jaanika märgib, et alustada tuleks piirkonna valimisega, kuhu sõita. Tema sõnul käivad aga kindlasti suvi ja Pärnu käsikäes. „Teha ja näha on palju – alustades legendaarsest Pärnu rannast ja lõpetades erinevate kohvikute suveterrassidega.” Lisaks tasub võtta hetk, et mõelda läbi, mida oma puhkuselt oodatakse – elamusi, romantikat, tegevusi perega või hoopis üksiolemist. Sellest lähtuvalt saab valida majutuskoha. Majutuskohta valides tuleks tähele panna seda, et kui soov on puhata vaikselt ja rahulikult, ei maksa valida hotelli, mis on peredele orienteeritud. Ning kui reisikaaslaseks on mõni lemmikloom, võiks eelnevalt veenduda, et hotell on loomasõbralik.

Kui lisaks majutusele otsitakse puhkusel olles keha turgutavaid kogemusi, tasuksvaadata, milline on välja valitud hotelli spaakeskus - mitu sauna, mullivanni või basseini see sisaldab. Kindlasti tasub aegsasti uurida, mida lisaks klassikalisele massaaźile pakutakse. Jaanika Priimägi märgib, et „spaakeskusel ja spaakeskusel on suur vahe.” Näiteks võimaldab ESTONIA Resort Hotel & Spa kogeda vees hõljumist ka neil, kes ujuda ei oska, kuna seal asub Surnumere soolabassein, kus sarnaselt Surnumerele on vee soola- ja mineraalide sisaldus 33% ning inimene püsib veepinnal hõljudes. Huvitavad lisavõimalused on puhkuse paigas alati boonuseks.

Spaapaketti valides tekib aga siiski paratamatult palju küsimusi, kuna võimalusi on palju. Mida võtta, mida jätta, kas võtta hotelli poolt koostatud pakett või koostada ise meelepärane pakett? Priimägi soovitab, et kui tegu on minipuhkusega, siis kaks-kolm hoolitsust päevas on paras. Tervet päeva hoolitsusi täis broneerida pole mõtet. Paketti valides on kõige mugavam valida pakett, mis on hotelli poolt koostatud, sest see on väga ajasäästlik. Lisaks on täpselt kirjas, mis hinnas sisaldub. Soovi korral on alati võimalik hoolitsusi juurde broneerida. Kui aga välja pakutud pakettidest midagi sobilikku ei leita, on tõepoolest võimalik hoolitsuste nimekirjast endale personaalne pakett koostada. Seega tasub esmalt enda jaoks selgeks mõelda, millist puhkust vajatakse ning kellega seda jagatakse. Kui see on selge, on juba lihtne pakettide vahel oma lemmik leida.

Priimägi soovitab, et kindlasti võiks aega leida ka kohaliku eluga tutvumiseks, vaatamisväärsuste külastamiseks, kontserdil käimiseks, lihtsalt jalutamiseks või heas restoranis einestamiseks. Näiteks on restoranis NOOT uus suvemenüü ning hotelli restorani terrassil kõlavad mõnusad suveõhtukontserdid. Lisaks on võimalik sel suvel koos seltskonnaga Pärnu lahel supata ehk aerulauaga liuelda ning katsetada unikaalset FlyHigh joogat. Seega minipuhkus spaas ei tähenda vaid tegevusi saunakeskuses – seda saab ühildada põneva meelelahutusega.

Ent spaapuhkusel olles on üheks eesmärgiks siiski oma meelte ja keha turgutamine. Selleks on palju haid võimalusi, kuna suuremad spaakeskused on kui elujõu oaasid, kust leiab erinevaid iluteenuseid ning tervendavaid protseduure. Jaanika Priimägi toob välja, et ESTONIA Resort Hotel & Spa valikust võiks näiteks proovida väge andvat taimekubu massaaži, mis sobib ideaalselt töösõltlastele, kes paariks päevaks oma igapäevasest rutiinist välja soovivad tulla. Massaaž ergutab  vereringet, kuid samas rahustab meelt ja tundeid ning vabastab pingeid.

FOTO: Estonia Spa Hotels AS

Loodusväge kasutades võib end hellitada lasta ka mudamassaaž mähisega. Ravimudamassaaž ja sellele järgnev mudamähis annavad koosmõjuna hea tulemuse – nahale annab see sileda ja noorusliku jume. Hoolitsus soodustab ka kaalukadu. Hea on teada sedagi, et seda hoolitsust tehakse Hiiumaalt, Käina lahest pärineva mudaga, mis on Eesti ravimudadest kõige kvaliteetsem, kuna on kõige puhtam ja mineraaliderohkem.

FOTO: Estonia Spa Hotels AS

Mineraale leidub rohkesti ka paarikestele mõeldud magneesiumi ja koduõlle vannihoolitsuses. Koduõlu on ju iga mehe unistus! Seega, kallid naised, on see hea kingiidee oma armsamale.

FOTO: Estonia Spa Hotels AS

ESTONIA Resort Hotel & Spa eestimaiste spaahoolitsuste menüüsse lisavad särtsu ja vürtsikust India spaakultuurist pärinevad Sundari hoolitsused. Need hoolitsused on hea võimalus kogeda oma kehal midagi uut teise riiki sõitmata. Kõik Sundari hoolitsused algavad Dosha kehatüübi väljaselgitamisega, mille järel valitakse välja kliendile sobivad aroomid ja hoolitsuste ajal kasutatavad toimeained. Seega on Sundari hoolitsused personaalsed ning pakuvad naudinguid ka kõige nõudlikumale inimesele.

Spaa hoolitsustemenüü värvikust kinnitab ka üks väga spetsiifilist laadi massaaźiliik, milleks on golfimassaaž. Golfimassaaž on eelkõige mõeldud neile, kes on tunde (murul) kõndinud, kätega täpset lööki rihtides õlad ja selja pingesse ajanud. See on suurepärane hoolitsus lihaspingete- ja valude leevendamiseks. Sellest massaaźist leiavad abi ka arvuti taga istuvat tööd tegevad inimesed ja miks mitte ka kodused noored emad, kes oma väikelapsi pea 24/7 süles kannavad.

Lõpetuseks annab ESTONIA Resort Hotel & Spa turundusspetsialist Jaanika Priimägi soovitusi, kuidas teha broneeringut samm-sammult nii, et kõik sujuks nii nagu plaanitud.

FOTO: Estonia Spa Hotels AS

12 soovitust spaa broneeringu tegemisel

 1. Pea meeles, et nädala sees on hinnad madalamad ja nädalavahetustel kehtib kõrgem hind
 2. Broneeri toad ja hoolitsused aegsasti
 3. Võrdle hindu – spaahotellid võivad kodulehel kuvada hindu ühe või kahe inimese kohta. On suur vahe, kas maksad 80 € ühe inimese või toa eest.
 4. Üksi reisides veendu, et toas üksinda ööbimise eest lisatasu ei soovita.
 5. Soodne ei tähenda alati kvaliteeti – kõige soodsamad paketid sisaldavad tihti ainult majutust ja hommikusööki. Tihti eeldavad kliendid, et spaakülastus on hinna sees, aga see ei pruugi nii olla.
 6. Räägi läbi toa asukoht – kas tänavapoolne, lifti lähedal, rõduga?
 7. Räägi läbi toa sisustus – kas soovid ühte suurt voodit või hoopis kahte eraldi voodit? Reisides lastega veendu, et tuppa mahuks lisavoodid. Edasta laste vanused. Ära unusta laste kaasavõtmist mainida, sest lisavoodid võivad olla otsakorral või valitud toatüüpi lihtsalt mitte mahtuda.
 8. Küsi parkimisvõimaluste kohta. Pärnus on suvel parkimine päris keeruline. Uuri, kas hotell pakub klientidele tasuta parkimise võimalust ning tasulise parkla korral broneeri võimalusel koht.
 9. Hoolitsuste kellaajad – arvesta check-in ja check-out aegadega ja veendu, et jõuad hoolitsuse ajaks kohale. Eestimaa suvi tähendab ka teeremonte – arvesta sellega.
 10. Veendu, et hotellis ei tehta samaaegselt remonttöid
 11. Spaa kodulehe kaudu otse broneerides tehakse klientidele sageli kingitusi
 12. Hoia pilk peal ka spaa Facebookil, kodulehel ja uudiskirjal, sest seal on näha parimad pakkumised.

Lähemalt uuri ESTONIA Resort Hotel & Spa võimaluste kohta SIIT

Tagasi üles
Back